Bursa Haber – Bursa Haberleri

Gülen ihanete ayda 1 milyon dolar harcıyor!

FETÖ’nün dünya genelindeki hukuk dışı faaliyetlerini ve para trafiğini deşifre eden Amerikalı Avukat Robert Amsterdam…

Gülen ihanete ayda 1 milyon dolar harcıyor!

FETÖ’nün dünya genelindeki hukuk dışı faaliyetlerini ve para trafiğini deşifre eden Amerikalı Avukat Robert Amsterdam, “Fethullah Gülen’in Washington’da lobicilik faaliyetlerine ayda neredeyse 1 milyon dolar harcadığını söyleyebiliriz” diye konuştu.

Amsterdam&Partners firması ile Türkiye’nin Amerika’daki avukatı olarak çalışan Robert Amsterdam şunları söyledi:

AMERİKALILAR ŞOK OLUYOR: Gülen Örgütü’nün Amerika’daki vergi mükelleflerinin milyonlarca dolarlık parasını aldıklarını görünce şok oluyorlar. Pek çok veli ve öğretmen okullarla ilgili bize ulaşıyor.

AYDA 1 MİLYON DOLAR HARCIYOR: Gülen Türkiye’ye karşı bazı örgütlere, bazı kuruluşlara paralar ödüyor ve bunlar da aslında Gülen’in profilini yükseltiyor. Örneğin, Gülen’in Washington’da halkla ilişkiler, lobicilik faaliyetlerine ayda neredeyse 1 milyon dolar harcadığını söyleyebiliriz. Bunu da bizim faaliyetlerimize karşı yapmaya çalışıyor.

ABD FARKINA VARMAYA BAŞLADI: (Başlangıca göre FETÖ ile mücadelede hangi noktadasınız?) Çok iyi bir konumda. Bu iyi haber. Ben Fethullah Gülen hakkında ilk konuşmaya başladığımda, insanlar bana inanmıyordu. Ama bu darbe girişimi ve bizim günlük çalışmalarımız sayesinde, Gülen’in Türkiye’ye saldırmak için harcadığı büyük meblağlar sayesinde, insanlar onun kim olduğunu ve ne yapmaya çalıştığını anlamaya başlıyor.

İKİNCİ KİTAP YOLDA: FETÖ ile mücadelesini “Aldatma İmparatorluğu: Gülen Sözleşmeli Okul Ağı Üzerine Bir Araştırma” kitabında anlatan Amsterdam, yakın zamanda Türkçe olarak basılacağını da söyledi. Amsterdam ayrıca ikinci bir kitap daha yayınlayacaklarını belirtti. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ