Bursa Haber – Bursa Haberleri

Sağlıklı Yaşam Hakkında Doğru ve Yanlış Bilinenler

Bugünlerde sağlıklı yaşam hakkında çok fazla bilgiye maruz kalıyoruz. Peki, hangilerinin doğru, hangilerinin ise sadece bir efsaneden ibaret olduğunu nasıl anlayabiliriz? İşte sağlıklı yaşam hakkında duyduğumuz doğru ve yanlış bilgiler:

Sağlıklı Yaşam Hakkında Doğru ve Yanlış Bilinenler

1. TÜM GÜN KAPALI ALANDAYSANIZ GÜNEŞ KREMİNE İHTİYACINIZ OLMAZ

Yanlış: Bir pencere kenarında oturuyorsunuz dahi pekala güneş kremi kullanmanız gerekir. Çünkü güneş ışınlarında camın içinden geçebilen UVA dalgaları bulunur. Ve UVA dalgaları da, tıpkı UVB dalgaları gibi, cildin yaşlanmasına ve cilt kanserine neden olan etkenlerdendir.

2. EGZERSİZ YAPMAK CİLDİNİZİN DAHA İYİ GÖRÜNMESİNİ SAĞLAR

Doğru: Egzersiz yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve bu sayede cilt sağlığınız için önemli olan oksijen ve besinlerin aktarımı kolaylaşır. Hatta düzenli egzersiz yapmak uzun vadede damarlarınızın daha iyi çalışmasını sağlayarak cildiniz için doğrudan faydalı hale gelebilir.

3. YAĞLI YİYECEKLER TÜKETMEK KİLO ALDIRIR

Yanlış: Diğer her şey için de geçerli olduğu gibi, aşırı yağ tüketimi elbette kilo aldırır. Ancak sağlıklı ve dengeli beslenmek için belirli miktarlarda yağ tüketmeniz gerekir. Hatta kuruyemiş, balık ve avokado gibi az işlemden geçmiş gıdaların yağları daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayarak gün boyunca daha az kalori tüketmenize bile yardımcı olur.

4. BOL MEYVE VÜCUDUN TÜM VİTAMİN VE MİNERAL İHTİYAÇLARINI KARŞILAR

Yanlış: Gün içerisinde fazla meyve sebze tüketmek elbette sağlılı beslenmek açısından önemlidir, ancak çoğu zaman yoğun hayat temposunda gün içerisinde aldığımız gıdalar vücudumuzun ihityaç duyduğu vitamin ve minerallerin tümünü karşılamak için yetersiz kalır.
Bu durumda vücudunuzun günlük ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri içeren takviyelerden faydalanabilirsiniz.

Wellness by Oriflame tarafından İsveç’te geliştirilen Multivitamin ve Mineral takviye edici gıda tabletleri vücudumuzun normal enerji oluşum metabolizmasında, kas ve kemiklerin ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına çok önemli katkılarda bulunarak, organizmanın düzenli olarak çalışmasını sağlar.

Wellness by Oriflame ürünlerini keşfetmek için tıklayın.

Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı günlük gerekli olan 12 vitamin ve 10 minerali bir arada içeren tabletler, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen, ve erkeğin farklı ihtiyaçlarına özel miktarlarda içeriğe sahiptirler.

5. UYKUSUZLUK KİLO ALDIRIR MI?

Doğru: Yorulduğunuzda hiç açlık hissettiğiniz oldu mu? Çünkü uykusuzken vücudumuzda salgılanan hormonlar, aynı zamanda açlık hissini yöneterek iştahımızı artıran hormonlardır. Bu yüzden, uykusuzluk gerçekten de gereğinden fazla yememize sebep olabilir.

6. EGZERSİZLE BÖLGESEL OLARAK YAĞ YAKABİLİRSİNİZ

Yanlış: Binlerce kez mekik çekmek, karın bölgenizdeki yağları eritmenize yardımcı olmaz, ancak daha güçlü karın kaslarına sahip olmanızı sağlar. Vücudunuzun belli bölgelerindeki yağları yakmak istiyorsanız, vücudunuzun tamamından kilo vermeniz gerekir. Bunun en kolay yolu ise koşu, yürüyüş, yüzme ve aerobik gibi tekrara dayalı kardiyo egzersizleri yapmaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ