Bursa Haber – Bursa Haberleri

Erdoğan: Ey Trump! Sen bunları görmedin mi?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Karaman İl Başkanlığı Kongresi’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Karaman İl Başkanlığı Kongresi’nde konuştu. Kudüs’te İsrail askerlerinin şiddet uygulayarak gözaltına aldığı gençlerin görüntülerini gösteren Erdoğan, “Ey Amerika, Ey Trump ya sen bunları görmedin mi? Şu kafeslerin içindeki çocukları görmedin mi? Bunları göre göre ondan sonra dünyanın en güçlü devleti benim. Ya senin her yerin güçlü olsa ne olacak ya.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

15 Temmuz gecesi şehit edilen Muhammed Yalçın evladımızı rahmetle yadediyorum. Muhammed Yalçın şehit olduğunda henüz 22 yaşında umutlarla dolu bir üniversite öğrencisiydi. Muhammed şehit olduğunda telefonla babasıyla görüşüyordu. Muhammed de kalleşçe, alçakça, tam da FETÖ’cü müptezellerin karakterine yaraşır şekilde şehit oldu. Cinayetlerin tek tek hesaplarını veriyorlar. Bu millete kurşun sıkmanın ne demek olduğunu çok daha iyi anlıyorlar, anlayacaklar. Acımak yok, acırsak acınacak hale geliriz. Son FETÖ’cü de hukuk önünde hesap verene kadar bu katil sürüsünün peşini bırakmayacağız. Nereye sığınırlarsa sığınsınlar nefesimizi daima enselerinde hissedecekler. Adaletin tecellisi için çalışmaya devam edeceğiz. Tarih, kimi 1 dolar kimi 50 bin dolar karşılığında ruhunu satan soysuyları da sayfalarına kaydediyor. Karaman’ın bu yiğit evladı daima hayır ile anılacaktır. 

“BUNLARIN HESABI TUTSAYDI BU KARDEŞİNİZ BURADA OLMAYACAKTI”: Bunların hesabı tutsaydı belki bu kardeşiniz burada olmayacaktı. 15 dakika geç kalsaydık belki o yaptıkları atışlar bizi vuracaktı. Asıl hesap yapıcı Allah. Allah’ın hesabı tüm hesapların üzerindedir, bunu bilmiyorlardı. Kıyamet gününde şefaat eden 3’tür. Peygamberler, alimler, sonra şehitler. Peygamber olamayacağınıza göre 2 sınıf kalıyor. Ya alim olacaksınız ya şehadet şerbetini içenlerden olacaksınız. Ben şu anda Karaman’dan karşımda böyle bir kitle görüyorum. Şehadete namzet bir kitle görüyorum karşımda. 

“BÜYÜKELÇİLİĞİMİZİ ORADA AÇACAĞIZ”: Türkiye bölgede attığı adımlarla bu kirli hesaplara çomak sokmuştur. Terör devletinin kurulmasına engel olmuştur. Orası diyor, Filistin’in başkenti olarak ilan edilmeli diyor. Biz çoktan ilan ettik. İşgal altında olduğu için oraya gidip büyükelçiliğimizi açamıyoruz. Bizim başkonsolosluğumuz bile büyükelçi ile temsil ediliyor. Fiili olarak biz bu işi yapmışız. Bizim resmi olarak da o günler yakın ve büyükelçiliğimiz ayrıca orada açacağız. 

Batılı kurum ve kuruluşların teröristlere verdiği destek medya boyutu ile kalmıyor. Terörün bu kadar meşrulaştırıldığı, alenen desteklendiği bir başka dönem yoktur. Şunu unutmayın, yalanın en güçlü panzehiri hakikatlerdir. 

“EY AMERİKA, EY TRUMP SEN BUNLARI GÖRMEDİN Mİ?”: Bunlar down sendromlu çocuklardan korkacak kadar korkak. Ey Amerika, ey Trump sen bunları görmedin mi? Ondan sonra ‘dünyanın en güçlü devleti benim.’ Senin her yerin güçlü olsa ne olacak? Şu anda dünyaya Amerika ne diyor? Nükleer başlıklı silahınız olmayacak. Senin elinde nükleer başlıklı silahlar var. Sendeki silahlar ne olacak? O dursun. Avrupa öyle. Diğer ülkeler öyle. Peki seninkiler ne olacak? Adalet. Bu mu adalet? Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Ülkemizin önünde iki yol var. Ya boyun eğeceğiz, ya mücadele edeceğiz.

Türkiye, ya parlayığa rıza gösterecek ya da bağımsızlığına sıkı sıkıya sarılacaktır. Bu ülkede millete hizmet etmek yıllardır, milletin kaynakları ile kendilerine saadet zinciri kuranlara dur demektir. Bu hortumları kestiğiniz zaman elbette birilerinin ayağına basıyorsunuz. 

Davos’taki son toplantımız, IMF’nin başkanı orada, dedim ki, “Sen Türkiye’yi mi yöneteceksin, paranı mı yöneteceksin. Sen paranı idare et, Türkiye’de siyaset bana ait.” IMF’nin başındaki memur gitti, biz yerimizdeyiz Allah’ın izni ile. Sene 2013 IMF’ye borç bitti. 27.5 milyar dolar Merkez Bankası vardı, o da hamdolsun 120 civarında dolaşıyor. 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ