Bursa Haber – Bursa Haberleri

İran’da yerli ve milli sosyal medya çağrısı

İran’ın önde gelen muhafazakar mollalarından Ayetullah Ahmed Hatemi, rejim karşıtı protestolardan sosyal medyayı sorumlu tutarak yerli ve milli sosyal medya uygulamalarını geliştirmesi çağrısı yaptı.

İran’da yerli ve milli sosyal medya çağrısı

ran Uzmanlar Meclisi üyesi olan Ayetullah Ahmed Hatemi, Tahran Cuma Namazı Hatibi sıfatıyla cemaate hitabında, rejimin internete erişimi engelleyip sosyal medyayı bloke etmesinin ardından protesto gösterilerinin durduğunu gündeme getirdi. ”İran, anahtarları ABD’nin elinde olan bir sosyal medya ağını destekleyemez” diyen Hatemi, protestolarda İran bayrağını yakanların da ölüm cezasına çarptırılmasını talep etti.

“ESAS PLANLAYICI AYETULLAH MIKE”

‘Sonuç Verici Yakınsama Doktrini’ isimli projenin esas planlayıcısının CIA’nin eski Terörle Mücadele Sorumlusu Michael D’Andrea olduğunu aktaran İran Başsavcısı, elde edilen bilgilere göre, bu düşünce odasının geçen senelerde geniş çaplı araştırmalar yapmasının ardından, “pahalığa hayır”, “faturalara hayır”ve “emekliler ve mağdurlar hareketi” adları altında protesto hareketleri başlattığını iddia etti.

“MÜSLÜMAN AJAN”

6 ay önce Trump yönetiminin inisiyatifiyle CIA tarafından İran masasının başına getirilen Michael D’Andrea ‘cenazeci’, ‘karanlıklar prensi’ ve ‘Ayetullah Mike’ gibi lakaplarıyla tanınıyor. 90’larda Mauritiuslu Müslüman bir kadınla evlenip İslamiyeti seçtiği söylenen ‘Ayetullah Mike’ın yeni görevi ortaya çıktığında Amerikan basını “İran karışacak” manşetleri atmıştı.

İran'da yerli ve milli sosyal medya çağrısı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ