Bursa Haber – Bursa Haberleri

Cihaz donanımları acilen yenilenmeli

ANKARA HABERLERİ Cihaz donanımları acilen yenilenmeli Bahattin GÖNÜLTAŞ/AA 05.02.2018 – 15:04 Son Güncelleme : 05.02.2018 – 15:04

Cihaz donanımları acilen yenilenmeli

 

Radyasyon güvenliği ve daha başarılı radyoterapi uygulamaları konusunda Sağlık Bakanlığı’na çeşitli önerilerde bulunulduğunu belirten Sağlam özetle şu bilgileri verdi:

HASTA ÖZEL SEKTÖRE KAYIYOR

“Bakanlığa stereotaktik radyocerrahi, brakiterapi, intraoperatif radyoterapi gibi özellikli ekipman ve tecrübe isteyen tedavi seçeneklerine ayrıca önem verilmesi ve bu konuyla ilgili altyapının oluşturulması önerilmiştir. Mevcut durumda cihaz donanımı özel sektörde üniversite hastanelerinin çok önüne geçmiş, hastalarımız daha iyi teknik donanım reklamıyla özel sektöre kaymaya başlamıştır. Özellikle eğitim kadrolarının geniş olduğu üç büyük şehrimizdeki üniversite hastanelerinin teknik-radyoterapi cihaz donanımları acilen yenilenmelidir.”

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Cihaz donanımları acilen yenilenmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Şubat 2018 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cihaz donanımları acilen yenilenmeli haberi güncellenecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ