Bursa Haber – Bursa Haberleri

Facebook’dan flaş karar! O özellik kaldırılıyor!

Facebook bir süredir üzerinde çalıştığı iki ayrı haber kaynağı güncellemesini durdurduğunu açıkladı. Facebook haber akışı sorumlusu Adam Mosseri “Yaptığımız anketler sonucunda insanlar gördükleri mesajlardan daha az memnun olduklarını ifade ediyor. Bunun yanında iki ayrı yayın akışının olması arkadaşlarınızla ve ailenizle daha fazla iletişim kurmanıza da yardımcı olmuyor.” dedi

Facebook’dan flaş karar! O özellik kaldırılıyor!

Facebook bir süredir iki ayrı haber kaynağı güncellemesi üzerinde çalışıyordu. Kullanıcıların, aile ve arkadaşları ile diğer kişileri ayırarak daha kişisel iletişim imkanı sağlamaya yönelik olarak sürdürülen testler, bugün itibariyle sonlandırıldı.

Facebook haber akışı sorumlusu Adam Mosseri tarafından çalışmanın sonlandırılmasına ilişkin nedenler şu sözlerle duyuruldu: “İnsanlar iki ayrı haber kaynağı istemiyor. Yaptığımız anketler sonucunda insanlar gördükleri mesajlardan daha az memnun olduklarını ifade ediyor. Bunun yanında iki ayrı yayın akışının olması arkadaşlarınızla ve ailenizle daha fazla iletişim kurmanıza da yardımcı olmuyor.”

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, Facebook’un bundan sonra daha iletişim odaklı bir sosyal medya adresi olacağını ve bunun için gerekli güncellemelerin de en kısa sürede servis edileceğini duyurmuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ