Bursa Haber – Bursa Haberleri

Afrin’de El Caviz ve Melkiye köyleri kurtarıldı

Anadolu Ajansı teröristlerden temizlenen El Caviz ve Melkiye köyleriyle Zeytin Dalı Harekatı’nın resmen Afrin ilçe merkezi sınırları içine girdiğini dünyaya duyurdu.

Afrin’de El Caviz ve Melkiye köyleri kurtarıldı

Afrin'de El Caviz ve Melkiye köyleri kurtarıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin’in Şavarighat El Caviz ve Melkiye köylerini YPG/PKK-DEAŞ’tan arındırarak, Afrin ilçe merkezi sınırları içine girdi.

AFRİN SINIRINDAKİ KÖYLER TEMİZLENMEYE BAŞLANDI

TSK ve ÖSO, Afrin ilçe merkezinin kuzeydoğusundaki Şavarighat El Caviz ve Melkiye köylerini kurtardı. Söz konusu yerleşimler, Zeytin Dalı Harekatı’nda ilçe merkezinde ele geçirilen ilk köyler oldu.

159 KRİTİK BÖLGE KONTROL ALTINDA

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ’ın işgalindeki Afrin’de 5’i belde merkezi, 124’ü köy, 30’u kritik nokta olmak üzere toplam 159 bölgeyi kontrol altına aldı.

SİVİLLER ZORLA AFRİN’E YÖNLENDİRİLİYOR

YPG/PKK’nın yığınak ve savunma hatları, büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren örgüt, merkezden Beşar Esad rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt nüfusa ise engel oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ