Bursa Haber – Bursa Haberleri

MEB sözleşmeli öğretmenlik-ön başvuru ilkatama.gov.tr sayfası

MEB sözleşmeli öğretmenlik ön başvurusu sayfasını bugün erişime kapanıyor. 20 bin öğretmen ataması için başvurmak isteyen adaylar ön başvuru işlemlerini MEBBİS üzerinden ilkatama.meb.gov.tr adresinden yapabilecek. Öğretmen atama başvuru sayfası haberimizde. Sözleşmeli öğretmenlik için başvuracak adaylarda KPSS şartı aranıyor. Sözlü sınav ise 4 Nisan-8 Mayıs arasında.

MEB sözleşmeli öğretmenlik-ön başvuru ilkatama.gov.tr sayfası

Öğretmen atama başvuru sayfası için bugün son gün. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanacak 20 bin sözleşmeli öğretmenin başvuru işlemlerini bugün bitirmesi gerekiyor. Öğretmen ön atama başvuru sayfasına MEBBİS üzerinden ve ilkatama.meb.gov.tr adresinden giriş yapılacak. Başvuru yapacak adaylarda aranan ilk şart KPSS’den 50 puan üstü almaları. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında gerçekleşecek. Son olarak puan üstünlüğüne göre öğretmen atamaları başlayacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI: Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ataması yapılacak yeni 20 bin sözleşmeli öğretmen için başvurular 2-8 Mart arasında yapılacak. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında gerçekleşecek. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda olacak.

MEBBİS ÖĞRETMEN GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIM BAŞVURUSU NEREDEN YAPILACAK: Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden alınacak. 2 Mart’ta ön başvurusu alınmaya başlanan sözleşmeli öğretmenlik sınav merkezi tercihleri 8 Mart’ta yapılacak. Adaylar yayımlanan duyuruda belirtilen sözlü sınav merkezleri listesinde, sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecek. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından Bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMNENLİĞE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ALIMLARDA “KPSS” ŞARTI: Adaylar; Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil ( İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından ‘KPSSP121’ puan türünden; Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusça alanlarına ‘KPSSP120’ puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

MEB HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPACAK: Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili kontenjan bilgilerini açıkladı buna göre en çok kontenjan 3 bin 806 ile sınıf öğretmenliğine ayrılırken, onu 2 bin 2 ile İngilizce ve 1.907 ile din kültürü ve ahlak bilgisi branşları takip etti. 2018 yılı sözleşmeli öğretmenlik için başvurular 2-8 Mart; sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında yapılacak.

KİMLER TERCİH YAPABİLECEK: Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, iletişim becerileri, öz güven ile ikna kabiliyeti, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği, eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek. Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ