Bursa Haber – Bursa Haberleri

THY müdürünün ölümü ile ilgili hastaneye ağır suçlama

Geçen yıl geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren THY Filo Planlama ve Uçak Temin Müdürü Serdar Gökşen’in ölümünde hastaneni ağır ihmali olduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Eşi adına yapılan başvuruda Gökşen’in beyin kanaması geçirmesine karşın baş dönmesi teşhisi konularak yanlış tedavi uygulandığı öne sürüldü. İddiaya göre Gökşen’e 3 gün boyunca yanlış tedavi uygulandıktan sonra aynı gruba bağlı başka bir hastaneye sevk edildi. Gökşen, bu hastanede yapılan ameliyattan 10 gün sonra hayatını kaybetti. Suç duyurusuna ilişkin ulaştığımız hastaneden ise bir açıklama yapılmadı.

THY müdürünün ölümü ile ilgili hastaneye ağır suçlama

BİR çocuk babası 39 yaşındaki Gökşen, geçen yıl 25 Ağustos günü baş ağrısı, kusma, bayılma, idrar kaçırma ve baş dönmesi şikayetleri ile Bakırköy’deki özelTHY müdürünün ölümü ile ilgili hastaneye ağır suçlama

bir hastaneye götürüldü. Yapılan ilk muayeneler sonrası Gökşen’de anormal bir bulguya rastlanmadı. Gökşen, 26 Ağustos’ta hastanenin nöroloji servisine yatırıldı. Gökşen’in MR incelemesinin normal olduğu raporlandı. Aynı gün kulak burun boğaz servisine sevk edilen Gökşen’e burada denge sinir iltihabı teşhisi konuldu. Baş ağrısı ve baş dönmesi ön tanısı konulan Gökşen’in tedavisine başlandı. Ancak Gökşen’in şikayetleri azalmadı.

YANLIŞ TEDAVİ İDDİASI
Yapılan tetkikler sonrası Gökşen’in beyin damarlarında baloncuk oluştuğu tespit edildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına 1 Mart’ta yapılan suç duyurusunda Gökşen’e 3 gün boyunca, beyin kanamasına yönelik her hangi bir tedavi uygulanmadan, baş dönmesine yönelik antibiyotik tedavisi uygulandığı öne sürüldü.

3 GÜN SONRA SEVK
Gökşen’in eşi Göknil adına Av. Tolgar Erdoğmuş’ın yaptığı hazırladığı savcılık başvuru dilekçesine göre Gökşen, aynı gruba ait Halkalı’daki hastaneye sevk edildi. 29 Ağustos günü Gökşen’in beyin anjiyografisi yapıldı. 30 Ağustos günü de Gökşen, beyin kanamasının durdurulması için ameliyata alındı. Ancak ameliyat sırasında tekrar kanama oluştu. Oluşan beyin içi kanama ödeme neden oldu. Bu aşamadan sonra Gökşen, kanamanın boşaltılması için cerrahiTHY müdürünün ölümü ile ilgili hastaneye ağır suçlama
müdahalede bulunuldu. Ameliyat sonrası derin komaya giren Gökşen, girdiği bitkisel hayat sonrası 9 Eylül’de hayatını kaybetti.

‘AĞIR İHMALLERİ VAR’
Savcılık başvurusunda Gökşen’in vefatında hastane ve doktorların ağır ihmali olduğu iddia edildi. Gökşen’in, hayati önem taşıyan 3 gün boyunca, beyin kanaması tedavisi yerine baş dönmesine karşı tedavi uygulandığı vurulandı. “İlgili doktorların kasta varan bir kusuru bulunmaktadır” denilen başvuruda olayda kusuru olan tüm doktorların tespit edilerek haklarında dava açılması talep edildi.

UZMAN RAPORU DOSYADA
Konu ile ilgili alınan uzman raporunun da dosyaya sunulduğu anlaşıldı. Anılan raporda “Serdar Gökşen’in vefat etmiş olmasında yapılan müdahalelerin, konulan ve konulamayan teşhislerin sorumlu olduğu ortadadır. Zira vaka, yerinde olmayan, zamanında uygulanmayan özensiz, dikkatsiz ve yetersiz tedavisi sonrasında maalesef ölümle sonuçlanmıştır” denildi.

HASTANEDEN DÖNÜŞ OLMADI
Konu ile ilgili ulaştığımız hastane grubu yetkililerinden ise dönüş yapılmadı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ