Bursa Haber – Bursa Haberleri

Nevşin Mengü’nün avukat kardeşine işlem yapılacak mı

Nevşin Mengü’nün kardeşinin kaçırıldım diye ortalığı ayağa kaldırmasının ‘yalan’ olduğu ortaya çıktı. Avukatın, yargıyı yanlış yönlendirme çabası karşılıksız kalmamalı.

Nevşin Mengü’nün avukat kardeşine işlem yapılacak mı

17 Mart’ta, polis rozeti gösterenler tarafından kaçırıldığını ve gasp edildiğini iddia eden Nevşin Mengü’nün kardeşi Burgük Mengü, günlerdir ablasıyla birlikte twitter üzerinden yaygara koparıyor, emniyet birimlerinin ‘eşkıya’ gibi hareket ettiğini ve suç işlediğini savunuyordu.

Nevşin Mengü'nün avukat kardeşine işlem yapılacak mı

MENGÜ’NÜN SUÇ UYDURDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Konuyla ilgili emniyete başvuran ve ifade veren Burak Mengü’nün yalanı çok geçmeden ortaya çıktı.

İstanbul polisi, Burak Mengü’nün kaçırıldığını iddia ettiği gün kamera kayıtlarından yola çıkarak bütün görüntüleri ortaya çıkardı. Buna göre Burak Mengü kaçırılmamış, gün içinde çeşitli saatlerde ve çeşitli bölgelerde müvekkilleriyle buluşmuştu.

Nevşin Mengü'nün avukat kardeşine işlem yapılacak mı
(Burak Mengü’nün, kaçırıldım dediği günkü görüntüleri)

BARO, SUÇ UYDURAN AVUKATINI KINAYACAK MI?

Mengü’nün yalanı İstanbul polisinin ortaya koyduğu görüntülerle teyit edildiğine göre, bir suç uydurarak emniyeti ve yargıyı yönlendirmeye çalışan bu avukat hakkında işlem yapılacak mı?

Türkiye’nin hemen her siyasi tartışmasına doğrudan dahil olan, kendi alanı olsun olmasın fark etmeden her konuda ‘ahkam’ kesen barolar birliği, avukatlık mesleğini hukuk dışında bir yalana kurban etmeye çalışan Burak Mengü’ye en azından bir kınama yapacak mı, merakla beklemekteyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ