Bursa Haber – Bursa Haberleri

THY, Star Alliance’ta 10. yılını kutluyor

THY, küresel havayolu ittifakı Star Alliance’a üyeliğinin 10. yılını özel bir etkinlikle kutladı.

SÜLEYMAN ŞEN

Türk Hava Yolları (THY), küresel havayolu ittifakı Star Alliance’a üyeliğinin 10. yılını düzenlediği bir etkinlikle kutladı. THY’nin Yeşilköy’deki Genel Müdürlük binasında dün düzenlenen törende THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile Star Alliance CEO’su Jeffrey Goh katıldı.

GÜÇLÜ BİRLİKTELİK

Törende konuşan İlker Aycı, THY’nin dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance ailesi içinde 4 büyük havayolu şirketinden birisinin olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “Dünyanın en çok ülke ve uluslararası destinasyonuna uçan havayolu şirketi olarak önümüzdeki dönem, ittifak dâhilinde çok daha güçlü birliktelikler inşa edeceğimize ve ortak hedefler doğrultusunda ses getirecek başarı hikâyelerine el birliğiyle imza atacağımıza inancımız tam.”

Düzenlenen özel etkinlikte 10. yıl kapsamında hediyeler de verildi.

3. Havalimanı’nın tam zamanı

Star Alliance CEO’su Jeffrey Goh da, THY’nin son 10 yılda Star Alliance’ın küresel ağını geliştirmede, özellikle de Türkiye, Orta Asya ve Orta Doğu’ya erişimini iyileştirmede önemli rol oynadığına dikkat çekti. Atatürk Havalimanı’nın bazı yeterlilikleri karşılamada zorlandığına dikkat çeken Goh, İstanbul Yeni Havalimanı’nın tam zamanında yapıldığına dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ