Bursa Haber – Bursa Haberleri

1.5 milyonluk Şahinler Etno’da!

Başkan Bilal Erdoğan’ın girişimleriyle Dünya Etnospor Kültür Festivali’ne katılacak olan paha biçilmez Şahinler, saatte 80 km hıza ulaşıyor. Katar’da bu özel kuşlara hizmet veren hastane bile var.

1.5 milyonluk Şahinler Etno’da!

AKŞAM

ETNOSPOR Kültür ve Spor Festivali’ne bu sene 2 yeni ülke, 2 yeni kültürel etkinlikle katılıyor. Bunlardan biri Japonya. Japonlar’ın geleneksel Atlı Okçuluğu Yabusame, Yenikapı’da 13 sporcuyla boy gösterecek. Festival alanına gidecek meraklıları bir başka sürpriz daha bekliyor. O da Katarlılar’ın Şahin Avcılığı. Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın girişimleriyle bu paha biçilemez kuşlar da Yenikapı’daki festivalde yerini alacak. 
bir tutku 

Katarlı zenginlerin büyük tutkusu olan Şahin Avcılığı, her yıl bu ülkede yüzlerce yarışmacı kuşun boy gösterdiği bir etkinlik. Bu özel eğitimli kuşların fiyatları 250 bin euroyu (1.5 miloyn TL) aşıyor. Festivalde kazananlara geçen yıl 125 bin euro para ödülünün yanında Bentley marka araba hediye edildi. Saatte 80 km hıza ulaşabilen ve 400 metre uzaklıktaki avını 20 saniye içinde etkisiz hale getirebilen bu kuşlar da Etnospor’a bu yıl renk katacak. Katar’da bu değerli kuşların tedavisi için bir de şahin hastanesi bulunuyor. Sadece şahinler için özel olarak açılan bu hastane de kuşların bakımı ve korunması titizlikle yapılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ