Bursa Haber – Bursa Haberleri

26 Ağustos’ta erken seçime gidelim

MHP lideri Bahçeli, uyum yasaları sonrası erken seçime gidilmesi çağrısında bulundu: 26 Ağustos 2018’de yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıldönümlerinde Türk milleti, Türkiye düşmanlarına gereken dersi sandıkta versin!

26 Ağustos’ta erken seçime gidelim

16 NİSAN REFERANDUMUNUN YILDÖNÜMÜNDE ANKARA’YI HAREKETLENDİREN ÇAĞRI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne herhangi bir tavsama, gecikme olmaksızın geçilmesinin “milli beka ve tarihi emanetler açısından acil hal aldığını” belirtti.

KAOSÇULAR BOZGUNA UĞRASIN 

Bahçeli yerel seçimlere 11 ay 14 gün kaldığına dikkati çekerek önlerinde iki seçeneğin bulunduğunu ifade etti: Ya Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminin normal tarihi olan 3 Kasım 2019 beklenecek; ya da milli mecburiyet ve ortaya çıkan meşru gerekçelerden dolayı seçimler erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının süratle çıkarılmasının akabinde, MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır. Seçim var mı yok mu, erken mi olacak, zamanında mı yapılacak çekişmelerine son verilmelidir.  

İKİ ZAFERİN DE YILDÖNÜMÜ 

26 Ağustos 2018 yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruz’un yıldönümlerinde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en demokratik yoldur. İrade milletindir, istikbal milletindir, ihanet ise millet karşısında tutunamayacaktır. İç ve dış tehditlerin ağırlaştığı zaman diliminde, Türkiye yeni hükümet sistemine çok seri şekilde geçmeli, taşlar yerine oturmalı, sığ tartışmalar bıçak gibi kesilmelidir. 

CUMHUR İTTİFAKINA KALBEN BAĞLIYIM 

“CHP gibi terörün siyasi şubesine hoşgörülü bakamayız” diyen Bahçeli  “Cumhur ittifakına kalben inanıyor, bedenen yer alıyor, fikren de bağlıyız” dedi. 

CHP isterse amuda kalksın

“16 Nisan referandumuna tüm siyasi partiler saygı göstermelidir” diyen Bahçeli, CHP’yi sert sözlerle eleştirdi:  Türk Milleti’nin bekasına herkes sadık kalmalıdır. Bu itibarla CHP, HDP, İP havanda su dövmektedir. CHP saygı görmek istiyorsa, millete saygı göstermeyi öğrenmelidir. Milletimizin tanımadığını biz de tanımayız, takmayız. Varsın CHP’li yöneticiler Edirne Cezaevi’nin etrafında dolansın, Pensilvanya’ya el sallasın. Zeytin Dalı’na karşı güç birliği yaptılar, FETÖ’ye umut bağlamışlardı. HDP, CHP, İP mutabakatı vardır.

YÜRÜDÜLER OLMADI…

CHP’nin oturma eylemi fikren sakattır. Yürüdüler olmadı şimdi oturmaya başladılar. CHP isterse amuda kalksın, parende atsın çabaları beyhudedir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nden dönüş yoktur. Karar tam bağımsız Türkiye’dir. 

Pusuya yatanları pusularında boğalım

“Seçim güvenliği bahanesine sığınıp siyasi kundakçılıktan medet uman, lekeli ortaklarıyla Türkiye’nin belini bükmeye çalışan CHP’ye ve diğer yancılarına hodri meydan diyoruz” diyen Bahçeli şöyle devam etti: Seçimse istediğiniz buyurun, gereğini yapalım. Demokrasi sandıktır, sandık ise er meydanıdır, mertliğin kaynağıdır. Biz bu meydandan kaçmadık. Türkiye’nin başına çorap örmek için pusuya yatanları, pusularında boğalım. Söz milletindir, karar milletindir, gelecek milletindir, tercih büyük Türk milletine aittir. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ