Bursa Haber – Bursa Haberleri

Usta oyunu Tunceli’de yoğun ilgi gördü!

Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatının anlatıldığı Usta adlı tiyatro oyunu Tunceli’de yoğun ilgisi gördü.

Usta oyunu Tunceli’de yoğun ilgi gördü!

Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatının anlatıldığı “Usta” oyunu Ziraat Bankası’nın sponsorluğunda Tunceli’de sahnelendi. Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komanda Tugay Komutanı Albay Feridun Bircan, Vali Yardımcısı Akın Zor ve diğer protokolünün de izlediği “Usta” oyununa Tunceli halkı yoğun ilgi gösterdi.

Abdülhamid Han’ın şehzadelik döneminden başlayıp son zamanlarına kadar olan süreyi anlatan oyunda kızı Ulviye’nin bir kaza sonrası yanmasının ardından ‘ben böyle çaresiz iken halkım ne yapar bu durumda’ diyerek faaliyete geçen Şişli Etfal hastanesinin açılışı anlatıldı.


Oyun sonunda Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Ahmet Yenilmez ve sahnelen oyuna gösterilen ilgiden dolayı seyircilere teşekkür etti.Çekilen hatıra fotoğrafı sonrası program sona erdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ