Bursa Haber – Bursa Haberleri

Düz Dünyacı’ya NASA’dan davet

Dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlayana 50 bin TL para ödülü vereceğini açıklayan düz Dünya fanatiği NASA’dan davet aldı.

Düz Dünyacı’ya NASA’dan davet

Adana’da Düz Dünya Derneği’ni kuran Doğukan Özkan, yaptığı araştırmalar sonucu, NASA tarafından dünyanın yuvarlak olduğunu gösteren görsellerin hileli olduğunu belirterek geçtiğimiz hafta dünyanın yuvarlak olduğunu ispat edene 50 bin lira para ödülü vereceğini açıklamıştı.

Düz Dünyacı'ya NASA'dan davet

İKNA OLMUYOR

Dünya’nın küre şeklinde olduğunu ispatlamaya çalışan birçok kişi ile tartışan Özkan’a, mevsimlerin meydana gelişi, tutulmalarda meydana gelen yuvarlak gölgeler, yer çekimi, yıldızların konumlarının dünyanın çeşitli ülkelerine yansıması, uçak ve gemilerin aynı yöne gittiklerinde aynı yere varması gibi örnekler verildi.

“YER ÇEKİMİ YOK”

Doğukan Özkan, düz dünyanın etrafının buzullarla kaplı olduğunu, ötesine kimsenin geçmediğini, güneşin düz dünya üzerinde kendi yörüngesinde hareket ettiği için mevsim ve günlerin oluştuğunu, uçakların ise 360 derece yörüngede ilerleyerek aynı yere vardığını, yer çekiminin bulunmadığını, gökyüzünün ittiğini savundu.

Özkan’ı ikna edemeyen bir kişi ikna olmak için uzaya mı gitmeniz gerek dediğindeyse Özkan, Van Allen kuşağı nedeniyle uzaya gitmenin ve Ay’a seyahatin mümkün olmadığını iddia etti.

NASA ÇALIŞANINDAN DAVET GELDİ

Özkan’ınn Dünya’nın şeklinin küre olduğunu ispatlayana vereceği 50 bin liralık ödül NASA’da çalışan Türk astrofizikçi Dr. Umut Yıldız’ın da ilgisini çekti.

Yıldız Özkan’a, “50 bin liranı alacağım ama sen NASA’ya inanmıyorsun, gel Los Angeles’a sana gezdireyim seni burada.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ