Bursa Haber – Bursa Haberleri

Muharrem İnce’den bomba açıklamalar seçilirsem…

CHP adayı kim sorusuna yanıt aranırken, en kuvvetli adaylardan Muharrem İnce Ahmet Hakan’a konuştu. ‘Seçilirsem Beştepe’yi satacağım’ diyen Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı yardımcılarıyla ilgili açıklamaları da dikkat çekti.

Muharrem İnce’den bomba açıklamalar seçilirsem…

CHP adayı kim olacak herkes bu sorunun yanıtını arıyor. Çatı aday fikrinin çöktüğü muhalefet cephesinde her parti kendi adayıyla yola devam edecek görünüyor. Peki CHP kimi aday gösterecek. Kulislerde Yılmaz Büyükerşen ile birlikte adı öne çıkan isimlerden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a konuştu ve seçilmesi halinde neler yapacağını anlattı.

-Adayım… Kazanacağıma inanıyorum.
-Cumhurbaşkanı yardımcılarını baştan ilan edeceğim: Bir yanıma muhafazakâr bir ismi, bir yanıma milliyetçi bir ismi, bir yanıma bir Kürt’ü, bir yanıma bir Alevi’yi alacağım Cumhurbaşkanlığı yardımcısı olarak.
-Huzur vaat edeceğim. En büyük vaadim huzur olacak.
-Restorasyon süreci başlatacağım. Adım adım hukuk devletine, parlamenter sisteme, kuvvetler ayrılığına geçişi sağlayacağım.
-İlk turda her parti kendi adayını çıkarmalı. Çatı adayıyla olmaz. İlk turda her parti kendi adayını çıkarırsa ikinci tur garanti olur.
-İkinci turda ben kazanırım. Ben Kürtlerden de oy alırım. Benim dokunulmazlık konusunda hangi tavrı koyduğumu Kürtler gayet iyi biliyor.
-Erdoğan’ın karşısında ikinci tura ben kalmazsam Meral Akşener kalırsa… Benim desteğim ona olur. Abdullah Gül kalırsa… Benim desteğim ona olur. Sonuna kadar desteklerim. Miting yaparım.”
-Ama ikinci tura ben kalırsam… Onların da beni desteklemelerini beklerim, isterim.”
-Seçilirsem Beştepe’de oturmam. Çankaya Köşkü’ne geçerim.”
-Beştepe’yi satacağım.
-En büyük hayalim sokakta tek başına yürüyebilen, bisikletiyle dolaşabilen, çevresinde koruma ordusu olmayan bir Cumhurbaşkanı olmak…

Ahmet Hakan’ın yazısının tamamı

‘CHP’nin iki adayı belli oldu’ iddiası: İşte o iki isim!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ