Bursa Haber – Bursa Haberleri

Fransızlar Kur’an ayetleri değiştirilsin istiyor

Fransa’da eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eski başbakanlardan Manuel Valls’ın da aralarında bulunduğu 300 siyasetçi ve yazar, Kuran’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını talep etti.

Avrupa’da İslam karşıtlığı ve ırkçılık aynı kanallardan beslenmeye devam ediyor. Fransa’da aralarında ırkçı siyasilerin de bulunduğu yaklaşık 300 kişi Kuran-ı Kerim’den, bazı ayetlerin Yahudi düşmanlığı yaptığı gerekçesiyle çıkartılmasını talep etti.

Fransızlar Kur'an ayetleri değiştirilsin istiyor

ARALARINDA SARKOZY DE VAR

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BOZDAĞ: 21’İNCİ YÜZYILIN BEYİNSİZLERİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fransa’da aralarında Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy ile eski Başbakan Valls’ın da bulunduğu 300 kişinin Kur’an’ı Kerim’i hedef alan skandal bildiriye destek vermelerine sert tepki gösterdi.

Bozdağ yaptığı açıklamada, “Fransa eski cumhurbaşkanı/azılı İslam düşmanı Sarkozy dahil 300 Fransız yazar/siyasetçi,şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iftirasıyla Kur’an’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. Bunlar; 21.yüzyılın beyinsizleri, barbarları ve Ebu Cehilleridir; DEAŞ’ın batı versiyonudur. Nice Ebu Cehiller; Sarkozy’den daha kudretli/daha azılı nice İslam düşmanları; Kur’an’ı yok etmek, bu mümkün değilse tahrif etmek, bu da mümkün değilse bazı ayetleri Kur’an’dan çıkarmak istediler;ama başaramadılar/hepsi yok oldular; ama Kur’an var ve kıyamete kadar da var olacaktır. Sadece Sarkozy ve onun gibi hamakatin zirvesindeki İslam düşmanları değil bütün İslam düşmanları ve hatta tüm insanlar, cinler ve şeytanlar biraraya gelseler dahi Kur’an’ın veya bir suresinin ya da bir ayetinin benzerini getiremezler ve de Kur’an’ı asla değiştiremezler. Kur’an-ı Kerim’i peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’e vahyedip onun elçiliği ile insanlara tebliğ ettiren de Yüce Allah’tır; kıyamete kadar Kur’an-ı koruyacak da Yüce Allah’tır.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DEN TEPKİLER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik de sosyal medya hesabından bu bildiriye tepki gösterenler arasındaydı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ