Bursa Haber – Bursa Haberleri

3 aylık kursta 6 dilde eğitim

İzmir’de öğrencilere dil eğitimi veren dilbilimci Ferhat Yıldız, “Diller arasındaki yakınlığı ve mantığı göstermeye çalıştım” dedi.

3 aylık kursta 6 dilde eğitim

İzmir, Mustafa Uygur Ortaokulu, dilbilimci Ferhat Yıldız ile bir projeye imza attı. Ferhat Yıldız ile okul arasında imzalanan protokol gereği 5’inci sınıf öğrencilerine 3 aylık eğitimle dil kursu verilmesi amaçlandı.

DİL ÖĞRENMEDE BECERİ KAZANILDI

Ferhat Yıldız, kursa katılan öğrenciler, bu kısa sürede verilen eğitimle İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Arapça dillerinde temel bazı cümleleri kurabilir hale geldi. Eğitime önce İngilizce ile başladıklarını ve öğrencilerin dil öğrenme konusundaki becerilerinin ortaya çıkmasını sağladığı.

3 aylık kursta 6 dilde eğitim

“BANA GELEN TEKLİFİ KABUL ETTİM”

Ferhat Yılmaz, “Milli Eğitim’den gelen teklifi kabul ettim. İlk dönem derslere girdim ve sorunları tespit ettim. Ardından 20 kişilik grup topladık ve derslere başladık. Çok hızlı öğrendiler. Önce İngilizce, sonra Almanca ve İtalyanca verdim aldılar, İspanyolca verdim, ne verdimse aldılar, çocuklar işin mantığını çözdüler. Sürekli olarak derslerde oyunlar oynadık. Diller arasındaki yakınlığı ve mantığı göstermeye çalıştım. Çocuklar günde iki saatlik derslere rağmen 3 aylık sürede 6 dilde cümle kurmaya başladı” diye konuştu.

3 aylık kursta 6 dilde eğitim

ÖĞRENCİLER MEMNUN

Dil öğrenmenin aslında daha kolay olduğunun farkına vardıklarını anlatan öğrencilerden Nisa Kapçı, “Dil öğrenmek kolay. Ferhat Hocama çok teşekkür ederiz. Takıldığımız yerlerde hep yardım etti, bize anlattı. Verdiği fotokopileri, kitapları okudum” dedi.

Samet Altun da, “Şanlıurfalıyım, dil öğrenmek çok eğlenceli bir şey” diye konuştu. Öğrencilerden Canberk Akkün ise, “Çok zor gibi görünüyor ama Ferhat Hocanın sistemiyle doğru bir şekilde öğreniyoruz” dedi. Eğitimlerini tamamlayan öğrencilere belgeleri verildi.

3 aylık kursta 6 dilde eğitim

3 aylık kursta 6 dilde eğitim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ