Bursa Haber – Bursa Haberleri

Karamollaoğlu’ndan şaşırtan Kürdistan çıkışı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Diyarbakır’da şaşırtan açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, ”Kürdistan Kürtlerin çoğunlukla yaşadığı bölgeye verilen isimdir. Yani temelde böyle bir kelimenin kullanılmasına benim şahsen pek itirazım da olmaz” dedi.

Karamollaoğlu’ndan şaşırtan Kürdistan çıkışı!

Saadet Partisi Genel Başkanı, insanların rahatlıkla Kürdistan diyebilmesi gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır’da konuştu.

Burada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan SP Lideri, insanların Kürdistan kelimesini rahatlıkla kullanabilmesi gerektiğini söyledi.

HER ŞEYİ ALT ÜST ETME GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK: Temel Karamollaoğlu, “Trakya diye bir bölge varsa neden Kürdistan diye bir bölge olmasın?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Niye olmasın. Bu gibi konularda kelimelere takılıp o kelimeden dolayı her şeyi altüst etme diye veya küçümseme gibi bir niyetimiz yok. Ancak son zamanlarda bu kelime biraz daha farklı bir şekilde kullanılmaya başlandı.

KÜRDİSTAN’A İTİRAZIM YOK: Başka bir olgu meydana getirdiği için zihinlerde genelde bundan imtina ediliyor. Ama temelde bir kelimedir. Yani Kürtlerin çoğunlukla yaşadığı bölgeye verilen isimdir. Yani temelde böyle bir kelimenin kullanılmasına benim şahsen pek itirazım da olmaz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ