Bursa Haber – Bursa Haberleri

‘İki kere oy kullandı’ iddiasında sıcak gelişme gözaltına alındı

Belçika’da ve İzmir Havalimanında mükerrer oy kullandığı iddia edilen ve fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşan Şengül E. isimli kadın gözaltına alındı.

Yurtdışında yaşayan vatandaşların konsolosluklar ve havalimanlarında oy kullanma işlemleri devam ederken, Belçika’da mükerrer oy kullanıldığı iddiası dünden bu yana sosyal medyayı sallamıştı. YSK Başkanı Sadi Güven konuyla ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Belçika’da yaşayan Şengül E. isimli bir vatandaş, sosyal medya hesabında oy kullanırken çektirdiği fotoğrafları paylaştı. E. ilk önce Brüksel’de oy kullandı. 15 Haziran’da Brüksel’de oy kullanırken çektirdiği fotoğrafı da “Oyumuzuda kullandik vatanimiza milletimize hayirli olur yolumuza DEVAM ederiz inşallah” notuyla paylaştı. 

İZMİR’DE İKİNCİ OY İDDİASI

Şengül E., dün yaptığı paylaşımda ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan oy kullanırken çektirdiği fotoğrafı paylaştı. Şengül E. bu fotoğrafına da “Hayirli olur insallah” notunu düştü. Şengül E., paylaşımına gelen “Masallah komsum oyları Çifter Çifter kullandin bu herkese nasip olmaz” yorumuna da “Bu seferlik oyle oldu figencim nazip diyeyim” yanıtını verdi.

“GÖZALTINA ALINDI”

Konuyla ilgili açıklama yağan YSK Başkanı Sadi Güven şunları söyedi:

Dün itibariyle sosyal medyada bir haber dolaştı. Belçika’da bir vatandaşımızın oy kullandıktan sonra İzmir’de Adnan Menderes Havalimanında da oy kullandığına yönelik fotoğraf vardı. Aynı isimle farklı kimlikleri taşıyan kişiler olduğunu gördük. Ancak aynı şahsın fotoğrafını paylaştığını görünce bunu savcılıkla paylaştık. İlgili şahıs gözaltına alındı, tahkikat devam ediyor. Her türlü yolsuzluğun karşısında olacağız. Yasa 5 yıla kadar hapis cezası ön görüyor. Başkasına ait kimliklerle oy kullanan şahıslara 5 yıl hapis cezası var çok açık. Dün de bu kişiyle ilgili ihbarda bulunduk.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ