Bursa Haber – Bursa Haberleri

Cinsel İlişkilerde En Sık Yapılan 8 Hata

Cinsellik, yaşamın kopmaz bir parçası. Bu nedenle cinsellikte hata oranı ne kadar düşük olursa hayatınız o kadar kaliteli olur. İşte cinsel ilişkide en sık yapılan hatalar…

Cinsel İlişkilerde En Sık Yapılan 8 Hata

1- Konuşmaktan çekinmek: Cinsellik hakkında konuşmaktan korkmayın. Her bireyin farklı zevkleri ve erojen noktaları vardır. Partnerinizin nelerden daha çok haz duyduğunu sormadan bilemezsiniz. Sormak, deneme yanılma metodundan daha kesin çözüm sunar. Partnerinize neyden haz alıp neyden almadığını sormanız, ona kendisini değerli hissettirir.

2-Sadece tek taraflı düşünmek: Cinsel hayatınızda, iki tarafın da tatmin olduğundan emin olmalısınız. Ama bu, partnerinizi rahatlatmayı görev olarak görmek demek değildir. İki tarafta ilişkiden zevk almalı ki aradaki bağlar ve aşk sağlam kalsın. Karşı tarafın isteklerini görmezden gelmeyin.

3-Hijyeni önemsememek: Bir bireyi ilişkiden soğutacak sağlam sebeplerden biri hijyenin gözardı edilmesidir. Cinsel deneyim öncesinde duşunuzu alın, dişlerinizi fırçalayın ve temiz olduğunuzdan emin olun. Aynı zamanda, bu size de özgüven verecektir. Siz siz olun hijyeni es geçmeyin.

4-Ön sevişmeyi kısa tutmak: İki tarafında cinsel ilişkiye hazır olması için ön sevişmeyi uzun tutmalısınız. Tutkunuzu ve şehvetinizi canlı tutmak ön sevişmeyle doğru orantılıdır.

5-Bir tarafın baskın, diğer tarafın pasif olması: Cinsel ilişki iki tarafında birbirine en yakın hissettiği andır. İki taraf da üstüne düşeni yapmalı, her şeyi karşı taraftan beklememelidir. İsteksiz durmayın, bu durum karşı tarafın da motivasyonunu düşürür.

6-Hisleri dizginlemeye çalışmak: Bu daha çok kadınların ne yazık ki toplum algısının yönlendirmesiyle yaptığı bir şeydir. İstekli olmanız yanlış bir şey değildir. Tabuları yıkın. Kendinize cesaretiniz olsun ve cinsel ilişkiyi başlatmaktan çekinmeyin. Bu tutumunuz, erkeğin kendisini iyi hissetmesini sağlayacak ve ona özgüven verecektir.

7-Karşı tarafı yönlendirmek: Bu tutum da genellikle erkeklerin yaptığı bir şey. Eşini yönlendirmek, emir cümleleri kurmak, kelime seçimine dikkat etmemek gibi durumlar cinsellikten çok çabuk soğutabilir. Bu gibi şeylerden kaçının.

8-Kısıtlayıcılık: Elbette ki istemediğiniz şeyler vardır ve yapıp yapmamak konusunda da özgürsünüz. Ama belli başlı şeyler esnetilebilir. Mekanı sadece yatak odasıyla sınırlamayın. İlişkinize katacağınız yeni bir şey, size farklı bir heyecan ve deneyim olarak geri dönecektir. Yeniliklere açık olun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ