Bursa Haber – Bursa Haberleri

Erdoğan’ın yemin töreni Çipras’ı gerdi!

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine katılan Dışişleri Eski Bakanı Milletvekili Dora Bakoyannis’e tepki gösterdi.

Erdoğan’ın yemin töreni Çipras’ı gerdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü yemin törenine dünyanın farklı ülkelerinden liderler ve devlet adamları katıldı. Türkiye’nin bir süredir diplomatik kriz yaşadığı Yunanistan’dan ise Dışişleri Eski Bakanı Milletvekili Dora Bakoyannis geldi. Eski bakanın törene katılması ise Çipras’ı gerdi.

DANIŞMADAN KATILAMAZ…Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine katılan Dışişleri Eski Bakanı Milletvekili Dora Bakoyannis’e “Yunan hükümetine danışmadan katılması kabul edilmezdir” dedi.

Selanik’te açıklamalarda bulunan Yunan Başbakan, “2 Yunan subay Türkiye tarafından nedensiz ve aleyhlerinde herhangi bir suçlama yöneltilemeden 4 aydır hapiste tutuklu kaldıkları bir anda, ana muhalefet partisinin bazı yetkililerinin, Erdoğan’ın yemin törenine üstelik Yunan hükümetine danışmadan katılmaları kabul edilmezdir” açıklamasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ