Bursa Haber – Bursa Haberleri

POMEM sonuçları açıklandı mı 22. dönem POMEM mülakat sonucu

POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak araştırması binlerce polis adayının gündeminde. 10 bin polis alımı için mülakat sınavına giren polis adayları şimdi POMEM sınav sonuçlarına kilitlendi. POMEM sonuçlarının en geç 20 Temmuz cuma gününe kadar açıklanması bekleniyor.

POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak, 2018 POMEM 22. dönem mülakat sınav sonuçlarının en geç 20 Temmuz cuma gününe kadar açıklanması bekleniyor. POMEM sonuçları pomem.edu.tr adresinden TC numarası ile sorgulanacak. Daha önceki POMEM sınav sonuçlarını en geç 15 gün içinde açıklayan Polis Meslek Eğitim Merkezlerinin mülakat sonuç bilgisini 3 gün içinde açıklaması bekleniyor. 

Peki ama 22. dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? 22. dönem POMEM sonuçları nereden sorgulanır? 22. dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? İşte 22. dönem POMEM ile ilgili tüm detaylar…

22. DÖNEM POMEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: 22. dönem POMEM için başvurular 30 Mart 2018 tarihinde sona ermişti. Lisans ve önlisans mezunu 10 bin polisin alınacağı süreçte seçme sınavları ve mülakatlar da tamamlandı. Tüm aşamaları geçen adaylar artık mülakat sonuçlarını beklemeye başladı. 

RESMİ BİR AÇIKLAMA HENÜZ YOK: Polis Akademisi tarafından açıklanacak olan sonuçların açıklanma zamanına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor. Resmi bir açıklama yapılmasa da, Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu’nun sonuçlar için 20 Temmuz’dan sonrasını işaret ettiği gibi iddialar bulunuyor. 

21. döneme bakıldığı zaman mülakatların 10 Şubat’ta bittiği görülüyor. Mülakat bittikten 15 gün sonra, 25 Şubat’ta ise sonuçlar açıklanmıştı. Daha önceki alımlarda ise en geç açıklama tarihinin 1 ay olduğu görülüyor. Sonuçların 21. dönemle paralel şekilde, yaklaşık 15-20 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. .

.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ