Bursa Haber – Bursa Haberleri

Emekli zam farkları verilmeye başladı

Emekli Temmuz zam farkları yatmaya başladı. Ancak tüm emekliler zam farklarını alamadılar. Bunun sebebi ise ? SGK – Bağ – Kur – Emekli Sandığı emeklilerine zam farkının farklı günlerde veriliyor olmasından kaynaklanıyor. Peki emekli Temmuz zam farkı ne zaman yatacak? SGK – Bağ – Kur – Emekli Sandığı zam farkları ne zaman ödenecek? İşte cevabı…

Emekli zam farkları verilmeye başladı

Emeklilere Temmuz ayının başında zam yapılmış ancak emekliler maaşlarını zamlı olarak almamıştı. Emeklilere yapılan zam farkı ise 17 Temmuz’dan itibaren yatırılmaya başladı. Ancak tüm emekliler zam farklarını alamadılar. Bunun sebebi ise emekli maaşları zam farkının SGK – Bağ – Kur – Emekli Sandığı emeklilerine farklı zamanlarda veriliyor olması… Peki; SGK – Bağ – Kur – Emekli Sandığı emeklileri, Temmuz zam farklarını ne zaman alacak? Temmuz zam farkları ne zaman yatacak? İşte cevabı…

SGK – BAĞ-KUR – EMEKLİ SANDIĞI ZAM FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

SGK – Bağ-Kur – Emekli Sandığı zam farkları Temmuz ayı içerisinde yatacak ancak tüm emeklilere zam farkları aynı gün yatmayacak.

SGK – Bağ-Kur – Emekli Sandığı zam farklarının verilme tarihleri:

SGK: 17 Temmuz – 26 Temmuz tarihleri arasında
Bağ-Kur: 25 – 28 Temmuz tarihleri arasında

EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR OLDU?

Emekli maaşları Temmuz ayında yüzde 5,17 puan enflasyon farkı ile yeni şeklini aldı. Buna göre; en düşük emekli maaşı 940 liradan 1026 TL’ye çıkarıldı. En düşük memur emeklisi 2075 TL oldu. Esnaf emeklisi maaşı 1.249 lira, çifçi maaşı ise 1.178 TL oldu.

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

http://e.sgk.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra sayfada ‘vatandaş’ sekmesine tıklamalısınız. Açılan sayfada “Emekli Aylığı ve İkramiye Hesaplama” kısmını bularak hangi sigorta koluna bağlı çalışıyorsanız ilgili ekrandan sorgulama yapabilirsiniz. “TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl ve Doğum Tarihi” gibi bilgilerinizi kullarak” SGK’nın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca açılan sayfada kimlik bilgilerinizin yanı sıra hizmet dökümünüzün görüntülenir. Ancak sorgulama yapmak için 3600 gün sigortalılık süresini doldurmuş olmanız gerektiğiniz unutmayın.

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

BAĞKUR’LU EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

MEMUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ