Bursa Haber – Bursa Haberleri

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB VBS kaydolma saydası

Bugün binlerce okulda ilk ders zili çaldı öğrenci ve öğretmenler ders başı yaptı. Veliler ise eğitim yılı boyunca öğrencilerin tüm ders notlarını, devamsızlıklarını online olarak göreceği e okul VBS sistemine giriş nasıl olur ve e okul VBS kaydolma işlemi nasıl sorularının cevaplarını arıyor.

e okul VBS sistemi yani veli bilgilendirme sistemi bugün velilerin gündeminde. 2018-2019 eğitim yılının ilk ders zili bugün çaldı. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen ders başı yaptı. veliler ise e okul VBS sistemi nedir, nasıl kaydolunur ve E Okul VBS sisteminden hangi bilgilere ulaşılır sorusunun yanıtını arıyor.

E-OKUL’A NASIL GİRİLİR: e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne buradan giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfaya öğrenci okul numarasıyla giriş yapılmaktadır.

E-OKUL İLE HANGİ SORGULAMALAR YAPILIR: e-Okul sisteminde: öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, TEOG, DPY-B gibi merkezi sınav sistemlerinin başvuru ve tercih işlemleri, takdir, teşekkür, onur gibi belgelerin işlemleri, haftalık ders programları girişleri, e-karne ve duyurular gibi birçok bilgiye bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ: e-Okul modülünün haricinde, velilerin, öğrenci takiplerini kolaylaştırmak amacıyla açılmış olan e-okul VBS sisteminden: öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, duyurular, merkezi sınavların giriş belgeleri ve tercih sonuçları TC kimlik numarası ve okul numarası girildikten sonra takip edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ