Bursa Haber – Bursa Haberleri

Dolar euro ve altın fiyatlarında son durum ne düşüş sürer mi?

Geçtiğimiz hafta 5.15’leri test eden dolar haftanın son işlem gününe 5.33’den başladı. Tüm piyasalar OPEC’ten yapılacak açıklamayı beklerken çeyrek altın bugün 349 TL’den satılıyor.

Dolar euro ve altın fiyatlarında son durum ne düşüş sürer mi?

Geçen hafta 5.15 seviyelerinin altını test eden dolar, artan petrol fiyatlar ve Merkez Bankası’nın erken bir faiz indirimine gideceği endişesi ile 5.40’un üzerine çıkmıştı.

Dün sabaha 5.37 seviyelerinde uyanan dolar günü 5.35 sevilerinde kapattı. Dolar bugüne yani haftanın son işlem gününe 5.33’den başladı.

Öte yandan dün Viyana’da yapılan Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) bugün basın toplantısı petrol kısıtlamasına dair aldıkları kararı açıklayacak. Ancak dün basına sızan bilgilere göre OPEC petrol kısıtlamasına gidecek sadece hangi ülkenin ne kadar kısıtlama yapacağına dair bet bir bilgi yok. 

Bugün yapılacak basın toplantısı ile tüm bu merak edilen soruların cevaplanması bekleniyor. Kısıtlama kararı sonra TL’nın bu nasıl cevap vereceği de merak konusu: İşte haftanın son iş gününde dolar ve altındaki son durum:

Saat 17:30 itibariyle dolar, euro ve sterlin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ