Bursa Haber – Bursa Haberleri

Nike x Ambush Koleksiyonu Yeni Bir Yaşam Tarzı Sunuyor

Nike, deneysel mücevher tasarımlarıyla yola çıkan, hazır giyim koleksiyonlarında kökleri Tokyo’ya uzanan, tasarımlarında tamamen özgür bir estetik yaratan mücevher tasarımcısı Yoon Ahn ile bir araya gelerek özel bir koleksiyon yarattı. Nike x AMBUSH koleksiyonu, günden geceye uzanan bir seçkiye odaklanıyor.

Nike ile mücevher tasarımcısı ve AMBUSH® markasının iki ortağından biri olan Yoon Ahn bir araya geldi ve özel bir koleksiyon hazırladı. Tokyo’da yaşayan ve Paris’te çalışan Yoon, “Bu kadar hareketli bir yaşam tarzınız olursa en son düşünmek isteyeceğiniz şey giysilerinizin rahatlığı ya da işlevselliğidir. Çoğumuzun yaşadığı yeni hayat tarzı o kadar da çok parçalı değil. Eskiden, sabah giydiklerinizi akşam da giyebilmeniz pek mümkün değildi. Bugünse zaman ve mekan içindeki hareketimiz daha yumuşak ve kesintisiz” diyerek, Nike x AMBUSH koleksiyonunun da mottosunu özetlemiş oldu. 

Koleksiyon bir yanında yünlü kumaş, diğer yanında metalik folyo görünümlü ripstop kumaş kullanılan iki mont, çift taraflı bir spor ceket ve imitasyon kürk kullanılan bir lüks ceketten oluşuyor. Bu parçaları DRI-Fit kumaştan üretilen esnek bir bodysuit, bir kısa üst ve yünlü kumaştan bir pantolon tamamlıyor. Koleksiyonda ayakkabı olarak, Yoon kendisi için duygusal bir anlamı olan Air Max 180 ile çalıştı. Nedenini ise “Air Max 180, kendi paramla satın aldığım ilk snekar’ımdı. Bu ayakkabıyı bir dergide görüp bayılmıştım” sözleriyle anlattı. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ