Bursa Haber – Bursa Haberleri

Motosikletli sürücüye emniyet kemeri cezası

Edirne’ye daha önce hiç motosikletle gitmediğini söyleyen kişi emniyet kemeri takmamaktan ceza yemesini şaşkınlıkla karşıladı.

Motosikletli sürücüye emniyet kemeri cezası

Edirne’de Süloğlu ilçesinde oturan motosiklet sürücüsü Vural Yavaş, evine gelen trafik cezasıkağıdı ile şaşkınlık yaşadı. Emniyet kemeri takmadan araç kullanmaktan dolayı 108 lira idari para cezası yazılan Yavaş, Edirne 1. Sulh Ceza Hakimliğine itirazda bulundu.

Edirne Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, incelemenin ardından mahkeme kararını beklemeden cezayı iptal etti. Cezanın, sehven yazıldığı öğrenildi.

Motosikletli sürücüye emniyet kemeri cezası

Yavaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, evine gelen cezayı aldığı gün büyük şaşkınlık yaşadığını belirtti.

“EDİRNE’YE MOTOSİKLETLE GİÇ GİTMEDİM”

Motosiklete emniyet kemeri cezasını ilk defa gördüğünü ifade eden Yavaş, “Benim motosikletime ceza kesilmiş, bu ceza da evime geldi. İlginç olan, motosikletime emniyet kemeri ihlal cezası kesilmiş olması. Çok ilginç bir olay. Motosiklette emniyet kemeri olmadığı halde böyle bir ceza gelmesi beni şaşırttı. Ben Edirne’ye motosikletle de hiç gitmedim” dedi.

Motosikletli sürücüye emniyet kemeri cezası

Vural Yavaş, Edirne 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne itirazda bulunduğunu, mahkeme kararı çıkmadan trafik ekiplerinin hatayı fark ederek cezayı iptal ettiğini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ