Bursa Haber – Bursa Haberleri

CHP İstanbul, Ankara, Adana, Antalya adaylarını açıklıyor işte o adaylar

CHP, Mart 2019’da yarışacak olan İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin ve Bursa büyükşehir belediye başkanlarını açıklıyor. İşte kulislere sızan bu illerin başkan adayları…

CHP İstanbul, Ankara, Adana, Antalya adaylarını açıklıyor işte o adaylar

CHP’de kritik gün. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu saat 11:00’de partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nu topladı, ardından da saat 13:00’te Parti Meclisi’i toplayacak olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğleden sonra, partisinin İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok büyükşehir belediye başkanı adayını açıklaması bekleniyor. 

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, beklentinin İstanbul başta olmak üzere Adana, Antalya, Bursa adaylarının açıklanması yönünde olduğunu ancak Ankara, İzmir, Mersin’in de açıklanabileceğini yazdı. Kılıçdaroğlu’nun PM’den aday belileme konusunda yetki alması bekleniyor. 

İSTANBUL İMAMOĞLU, ANKARA YAVAŞ… Kılıçdaroğlu’nun bugün öğleden sonra düzenleyeceği basın toplantısıyla adayları açıklaması beklenirken, CHP kulislerine isimler sızmaya başladı. Dün gece CNN Türk yayında Ahmet Hakan, CHP’nin 4 büyük şehir adayını açıklamıştı. Hakan, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul, Mansur Yavaş’ın Ankara, Mustafa Bozbey’in (Nilüfer Belediye Başkanı) Bursa, Muhittin Böcek’in (Konyaaltı Belediye Başkanı) de Antalya büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıklanacağını iddia etmişti. 

ADANA, MERSİN VE BOLU ADAYLARI… CHP kulislerine yansıyan son bilgilere göre CHP’nin Adana adayı Zeydan Karalar olacak. CHP, ittifak ortağı İYİ Parti’nin istediği ve adayını açıkladığı Mersin’e de Serdal Kuyucuoğlu’nu aday gösterecek. CHP’nin Bolu belediye başkanı adayı ise Bolu Milletvekili Tanju Özcan olacak. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ