Bursa Haber – Bursa Haberleri

Fatih Portakal’ı portakal yiyerek protesto ettiler

Fransa’daki sarı yelekliler eylemini sunarken Türkiye için “Kaç kişi çıkacak sokağa korkudan” ifadelerini kullanan FOX TV Anahaber sunucusu Fatih Portakal, İzmirli vatandaşlar tarafından protesto edildi. Ancak vatandaşlar protestoyu portakal yiyerek gerçekleştirdi

Fatih Portakal’ı portakal yiyerek protesto ettiler

FOX TV Anahaber spikeri Fatih Portakal, Fransa’daki sarı yelekliler eylemini sunurken yaptığı yorumla özellikle siyasi aktörlerin tepkisini çekmişti.

Portakal, 10 Aralık’ta sunduğu ana haber bülteninde, “Türkiye’de barışçıl protestolar olamaz, hadi bakalım barışçıl bir eylem için zamları protesto edelim. Doğal gaz zamlarını, hadi bakalım, yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak sokağa korkudan, endişeden dayak yerim vesaire. Hakkımı arayacağım ama ne yaparım başım belaya girer mi, kaç kişi çıkar Allah aşkına?” ifadelerini kullanmıştı.

Siyasi aktörlerin tepki göstermesinin yanı sıra bazı vatandaşlarda Faith Portakal’a gösterdiği tepkiyi sosyal medya aracılığı ile yayınladı.

İzmir’de bir grup vatandaş, Fatih Portakal’ı portakal yiyerek protesto etti.  İzmir Karabağlar’dan FOX sunucusuna seslenen vatandaşlar şu ifadeleri kullandı:” Bu portakal Allah’ın bize bahşettiği çok güzel portakal ama sen Washington’ın çürümüş, kokmuş portakalasın”

Erdoğan’dan Fatih Portakal’a sert tepki: Bu millet patlatır enseni

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ