Bursa Haber – Bursa Haberleri

Dolar kurunda son durum güne sakin başladı

Dünü 5.28’den kapatan dolar bu sabah 5.27’den işlem görmeye başladı. Euro ise 6.01’den satılmaya başlandı. Dün Avrupa Borsalarının kapalı olması nedeni ile piyasalarda sakin bir durum söz konusuydu

Dolar kurunda son durum güne sakin başladı

Dolar 27 Aralık Perşembe sabahına 5.27’de uyandı. Dolar dünü ise 5.28’de kapatmıştı. Piyasalarda küresel bazda ABD’deki siyasi istikrarsızlık ve küresel büyümenin yavaşladığı endişeleriyle baskı gözleniyor. ABD’de bazı devlet hizmetlerinin ödeneksizlikten durması ve Başkan Donald Trump’ın Fed’e karşı düşmanca tutumunu piyasalarda endişe unsuru.

YEREL SEÇİMLER TAKİP EDİLİYOR
Yurtiçinde ise yerel seçimler takip edilmeye devam ederken ekonomideki yavaşlamanın ve bunun getireceği işsizlikteki artış 2019 için yakından takip edilen makroekonomik konuların başında yer alıyor.

Ekonomideki yavaşlamanın işsizlik oranlarını, yerel seçimlerin de yer aldığı önümüzdeki yılın ilk yarısında artıracak olmasının da etkisiyle istihdam piyasasına yeni teşvikler getirilirken, bu teşviklerin bir kısmı varlık tutarı 125 milyar TL’yi aşan İşsizlik Sigortası Fonu’ndan (İSF) karşılanacak. İşte dolar ve eurodaki son durum:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ