Bursa Haber – Bursa Haberleri

Koltuk minderinden göçmen çıktı Avrupa hayali sınırda kaldı

AFRİKA’dan Avrupa’ya gitmek isteyen göçmenler sınırdan geçebilmek için her yolu deniyor ancak kimi zaman başarılı olamıyorlar. Koltuk minderlerinin içine gizlenen göçmenler güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

AFRİKA’dan Avrupa’ya yasa dışı gitmek isteyen göçmenleri hevesi sınırda kursaklarında kaldı. İspanya’nın Afrika’daki toprağı Melilla’da sınır muhafızlarının kontrol ettiği bir aracın üzerine bağlanmış koltuk minderlerinin içinden kaçak göçmen çıktı. Sağlam dikilmiş ve paketlenmiş minderlere gizlenen göçmenlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Euronews’in haberine göre olay, İspanya ile Fas arasındaki ikinci en büyük sınır kapısı olan Farhana’da yaşandı. Aracın Faslı sürücüsü kontrol sırasında Fas tarafına kaçarak gözaltına alınmaktan kurtuldu.

Melilla’da ilk kez karşılaşılan ‘mindere gizleme’ yönetimin insan tacirleri tarafından kullanıldığı sanılıyor.

İspanya’ya bağlı özerk bir il olan Melilla’ya, sadece 2018’de son 8 yılın toplamından çok daha fazla göçmen geçmeyi başardı. İçişleri Bakanlığı verilerine göre geçen yıl İspanya topraklarına, Melilla ve Ceuta üzerinden adım atanların sayısı 6 bin 505’i buldu.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ