Bursa Haber – Bursa Haberleri

Çanakkale’de yarın okullar tatil mi valilik 4 ocak tatil açıklaması

ÇANAKKALE için meteorolojinin günler öncesinden duyurduğu kar yağışı tahmini tuttu ve Çanakkale’de kar yağışı bastırdı. Çanakkale Valiliği ise yoğun kar yağışı nedeniyle yarın, yani 4 ocak cuma günü okullar tatil edildiğini açıkladı. haftasonu ile birleşen kar tatili sonrasında öğrenciler 7 Ocak pazartesi günü eğitime devam edecek.

Çanakkale’de yarın okullar tatil mi valilik 4 ocak tatil açıklaması

ÇANAKKALE için meteorolojinin duyurduğu kar tahmini başladı ve kısa sürede kar yağışı Çanakkale’yi etkisi altına aldı. Çanakkale Valiliği’nden ise kar tatili açıklaması geldi. Çanakkale’de yarın yani 4 Ocak cuma günü okullar tatil edildi. 

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan metelojik uyarıya göre, Çanakkale’de ve çevresinde kar yağışının bu akşam başlayıp yarın sabaha kadar kuvvetli ve yer yer de yoğun olması bekleniyor. Bu nedenle Çanakkale Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda Çanakkale il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

YARIN ÖĞLEYE KADAR YOĞUN KOR OLACAĞINDAN... İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, “Vali beyin bilgisi bilgisi dahilinde, İl Hıfzıssıhha Kurul kararlarıyla Çanakkale genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verdik. Yarın öğlene kadar yoğun bir şekilde yağış bekliyoruz” dedi. 

Çanakkale Belediyesi de yapılan metelojik uyarı doğrultusunda meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması için vatandaşlara cep telefonu ile mesaj gönderdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ