Bursa Haber – Bursa Haberleri

Sikorsky’den jandarma’ya cesaret ödülü

Dicle Nehri’ne serinlemek için giren, ancak nehir sularının aniden yükselmesi sonucu mahsur kalan vatandaşları kurtaran jandarma ekibi, Sikorsky tarafından cesaret ve yetenek ödülüne layık görüldü

Sikorsky’den jandarma’ya cesaret ödülü

Sikorsky firması, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 2018 Temmuz ayında gerçekleştirdiği “hayat kurtarma” operasyonunu ödüllendirdi.

Sikorsky, kurtarma faaliyetindeki cesaret ve yeteneklerinden dolayı jandarma personeline “Kurtarma Sertifikası” ödülü verdi.

Sikorsky'den jandarma'ya cesaret ödülü

KURTARMA OPERASYONU

Olay, 10 Temmuz 2018’de, Jandarma Havacılık Başkanlığı’na bağlı Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığı’na gelen bir ihbarın değerlendirilmesi sonucu gerçekleşti.

Çoğu çocuk ve kadınlardan oluşan 12 vatandaşın serinlemek için girdikleri Dicle Nehri’nde, suların aniden yükselmesi ile nehir ortasında bulunan bir adacıkta mahsur kalması ihbarı üzerine, bölgede kurtarma operasyonu başlatıldı.

Sikorsky'den jandarma'ya cesaret ödülü

HELİKOPTER NEHRE İNDİRİLDİ

Yapılan keșifler sonucu, nehirdeki su seviyesinin helikopteri emniyetsiz bir duruma sokmayacağı, geç kalınması halinde ise vatandașların hayati tehlikesi olabileceği üzerine, helikopter bölgeye hiçbir bir teçhizat kullanmadan iniș yapmıştı.

Sikorsky'den jandarma'ya cesaret ödülü

Mahsur kalanların helikopterin içine alınması ve emniyetli bir noktaya tahliye edilmesi ile operasyon sonlandırılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ