Bursa Haber – Bursa Haberleri

CHP oyları doğru sayma konusunda bu kez iddialı

24 Haziran seçimlerinde yaşadığı beceriksizlik yüzünden kendi seçmenlerinden büyük eleştiri alan CHP teşkilatları, 31 Mart’a hazırlanıyor.

CHP oyları doğru sayma konusunda bu kez iddialı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, 24 Haziran’da yapılan seçimler için vatandaşların eleştirilerinin haklı olduğunu ancak seçim sonucunu etkileyecek bir manipülasyon olmadığını ifade etti.

İnsan kaynağı nedeniyle bazı bölgelerde sorun yaşadıklarını söyleyen Adıgüzel, 31 Mart’ta benzer sorunların yaşanmayacağı görüşünü dile getirdi.

CHP oyları doğru sayma konusunda bu kez iddialı

RS FM’de yayınlanan programa konuk olan Onursal Adıgüzel, hem seçim güvenliği konusunda hem de sahte seçmen iddialarına ilişkin yaptıkları çalışmaları anlattı.

ELEŞTİRMEKTE HAKLILAR

Adıgüzel, özetle şunları söyledi: “Vatandaşlarımız 24 Haziran’ı eleştirmekte haklılar. Ama seçim sistemi manuel bir sistem. Amacımız toplayabildiğimiz kadar çok tutanağı toplayıp, bunları birleştirip sonuca erdirmekti. Biz sistem çökmesinden çok, her yerde aynı insan kaynağı potansiyeline sahip olmamak sebebiyle sorun yaşadık.

CHP oyları doğru sayma konusunda bu kez iddialı

İSTANBUL VE ANKARA’DAKİ ÖRGÜTLERİMİZ ÇOK HIZLIYDI

İstanbul ve Ankara’daki örgütlerimiz çok hızlıydı ama bazı bölgelerde sıkıntılar yaşadık. Seçim sonuçlarını AA ile aynı hızda açıklayacağımızı söylemiştik ama bilgi akışından ve hızdan kaynaklanan sorunlar yaşadık. Diğer siyasi partilerden eksikleri tamamlayabiliriz diye düşünmüştük ama onlar da bazı sorunlar yaşadı.

Sandıkların yaklaşık yüzde 98’ini kontrol etmiştik. Tabii ki farklar vardı ama yüzde yüz seçimin kaderini etkileyecek bir manipülasyon yoktu.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ