Bursa Haber – Bursa Haberleri

YPG ile rejim arasında petrol ticareti

PKK’nın kontrolü altında bulunan Haseke’de son günlerde bölgeye giren petrol tankerlerinin sayısı dikkat çekiyor. Konvoylar halinde 200’den fazla araç rejim bölgelerine doğru ilerliyor.

YPG ile rejim arasında petrol ticareti

Suriye’nin petrol yataklarını kontrol altında tutan YPG, bölgede rejim ile ticaret yapıyor. Haseke’de yüzlerce tırlık petrol tankeri konvoyu, Esad rejimine bağlı bölgeler ile Haseke arasında mekik dokuyor.

YPG ile rejim arasında petrol ticareti

PETROL TİCARETİ

YPG’nin petrolden para kara para kazandığı yönündeki iddiaları kuvvetlendiren görüntü sosyal medyada yayıldı. BBC Arabic muhabirinin bölgede kaydettiği Görüntülerde Haseke’de seyir halindeki bir aracın 200’den fazla tankerin, petrol sahalarına doğru geldiği görülüyor.

Görgü tanıkları bölgede gün içinde bu faaliyetin çokça gerçekleştirdiğini belirtirken, Suriye’nin YPG ile petrol ticareti gerçekleştirdiğini söylüyor.

YPG ile rejim arasında petrol ticareti

YPG’NİN KİRLİ PAZARLIĞI

ABD’nin bölgeden çekilmesinden sonra sırtını dayayacak son kale olarak Esad rejimini gören YPG’nin bu hamlesinin yine rejim ile ilişkileri geliştirmek için yürüttüğü faaliyetlerden biri olarak görünüyor.

YPG’ye yöneltilen petrolden kara para elde etme faaliyetleri daha önce yine gündeme gelmiş, ancak her seferinde iddialar reddedilmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ