Bursa Haber – Bursa Haberleri

Cumhurbaşkanlığı’ndan flaş açıklama! Türkiye sadece teröristlerle savaşmıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye sadece teröristlerle savaşmıyor, Suriye’de siyasi çözüm için de çalışıyor” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın Rusya ziyaretine ilişkin Twitter’da açıklama yaptı. Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moskova’da Devlet Başkanı Putin ile bölgesel sorunlar, Suriye’deki son gelişmeler ve Türk-Rus ilişkileri konularında görüşmelerde bulunacağını belirterek şöyle dedi:

“Türkiye sadece Suriye’deki her türlü terörizmle savaşmıyor. Biz aynı zamanda yanı başımızdaki krizin politik çözümü için çalışıyoruz. Suriye’nin toprak bütünlüğü, siyasi istikrarı Türkiye’nin öncelikleridir. Bu amaç doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.”

Turkey isn’t just fighting all forms of terrorism in Syria. We are also working for a political solution to the devastating crisis next door.

Syria’s territorial integrity and political stability are key priorities for Turkey. We will continue to work toward those goals. pic.twitter.com/fmD5mpwM88

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ