Bursa Haber – Bursa Haberleri

Akşener ve Kılıçdaroğlu’ndan ortak ittifak açıklaması

CHP ve İyi Parti anlaşamadıkları ilçelerde farklı adaylar çıkararak seçime girme konusunda mutabık kaldı.

Akşener ve Kılıçdaroğlu’ndan ortak ittifak açıklaması

Yerel seçimlerde ittifak kararı alan CHP ve İyi Parti, müzakerelerin olumlu sonuçlandığını duyurdu. İki parti lideri kamera karşısına geçerek, görüşmeleri yapanlara teşekkür etti.

Liderlerin açıklamalarının dışında ise adayların paylaşımlarının nasıl olacağı ortaya çıktığında ise CHP-İP ittifakının başarı oranı gözler önüne serildi. Öyle ki; Bodrum, Etimesgut, İstanbul’un bazı ilçeleri gibi görüşmeleri tıkayan ilçelerde iki parti de ortak aday yerine kendi adayını çıkaracak.

Akşener ve Kılıçdaroğlu’ndan ortak ittifak açıklaması VİDEO

İSTANBUL’DA ADAY DAĞILIMI

İstanbul’da Arnavutköy, Bağcılar, Esenler, Kağıthane de İyi Parti; Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz gibi ilçelerde iki parti de aday gösterecek.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, basın açıklamasında şunları söyledi:

“MÜZAKERECİLERE TEŞEKKÜR ETMEK GEREKİYOR”

Kemal Kılıçdaroğlu: “Biz demokrasi mücadelesi veriyoruz. Beraber, huzur içinde yaşamak, vatandaşa hesap verme geleneğini yerleştirmek istiyoruz. Tüm belediye başkanları bu şekilde yönetsin istiyoruz. İyi Parti ile yaptığımız iş birliğinin kahramanları var: 2 kişi İyi Parti’den 2 kişi CHP’den bize hazır bir liste getirdiler. Teşekkür etmek gerekiyorsa bu arkadaşlara teşekkür etmek gerekiyor. “

“SONUÇLAR İYİ OLACAK”

Meral Akşener: “İlk açıklamayı CHP’de yapmıştık, bugün müzakerelerin sonuçlandığını açıklamasını da İyi Parti’de yapıyoruz.  Ben de müzakereleri yürüten arkadaşlara teşekkür ediyorum.  Türkiye’de ortak çalışma, Türkiye adına çıkarların öne konabileceğini gösterdiler. Biz yerel seçimlere gidiyoruz ama izliyoruz ki savaşa giriyoruz. Türkiye’nin coğrafyası nedeniyle iktidarın ve muhalefetin Türkiye’yle ilgili hedefleri olan terör örgütleri konusunda dikkatli olması gerektiğini iki genel başkan olarak, iktidarın yanında durarak belirttik. İktidarın o düşmanca dilini kaale almayacağız ve milletimize birer birer ulaşma yolunu seçeceğiz. Bu iş birliğinin ülkemiz, milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah sonuçlar da iyi olacak diye düşünüyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ