Bursa Haber – Bursa Haberleri

Erdoğan ve Bahçeli Beştepe’de bir araya geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.

Erdoğan ve Bahçeli Beştepe’de bir araya geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüşüyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleşen kabul, saat 16.00’da başladı. Erdoğan ile Bahçeli, son görüşmelerini 12 Aralık 2018’de gerçekleştirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’yle görüşmede Meclis Başkanlığı seçim süreci adaylık üzerine ve Yerel seçimde daha önce varılan ittifak konusunda bazı görüşmeler yapacak.

TBMM BAŞKANLIĞI İÇİN SEÇİM SÜRECİ BAŞLAYACAK: Meclis Başkanlığı ile ilgili Binali Yıldırım, adaylık için resmi başvuru sonrası istifa edeceğini açıklamıştı. O istifadan sonra Meclis Başkanlığı seçim süreci başlayacak. Buna ilişkin görüş alıverişinde bulunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye AK Parti’nin Meclis Başkanı adayına ilişkin bazı bilgilendirmeler yapması bekleniyor. Daha önce Meclis Başkanı seçimine ilişkin MHP lideri Bahçeli, AK Parti’nin adayını destekleyecekleri yönünde açıklama yapmıştı. Bugün bu adaylar üzerinde bir netlik olması söz konusu.

KİMLERİN İSMİ GEÇİYOR: Bu noktada bazı isimler ön plana çıkıyor Ankara’da. Bu isimlerin başında, Mustafa Şentop, Naci Bostancı, Bekir Bozdağ, Hayati Yazıcı gibi isimler telefuz ediliyor. Henüz bir netlik yok. Bugünkü görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aklındaki ismi Bahçeli’yle paylaşması bekleniyor. Cumhur İttifakı’nın seçimde yapacağı çalışmalara yönelik bazı değerlendirmeler bu görüşmede gündemde olacak.  Kampanya sürecine ilişkin ortak miting konusu da bugünkü görüşmede söz konusu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ