Bursa Haber – Bursa Haberleri

Kartal’da çöken binanın altında kalan Havva Tekgöz kurtarıldı

İSTANBUL Kartal’da çöken binanın altında kalan Havva Tekgöz isimli kız canlı olarak kurtarıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya binada Havva isimli bir kızla irtibat kurulduğunu açıklamıştı. Valinin açıklamasından dakikalar sonra Türkiye’yi sevindiren haber geldi ve Havva kurtarıldı.

Kartal’da çöken binanın altında kalan Havva Tekgöz kurtarıldı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan Kartal’daki binayla ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Vali Yerlikaya çöken binada Havva isimli bir kıza ulaşıldığını söyledi. Valinin açıklamasından dakikalar sonra Havva Tekgöz canlı olarak kurtarıldı.

Havva Tekgöz Kartal’da çöken 8 katlı binanın altında kalmış ve 19 saattir kurtarılmayı bekliyordu. vali Yerlikaya’nın açıklamasının hemen ardından Havva Tekgöz canlı yayında kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Vali Yerlikaya’nın açıklaması şöyle: Çevredeki komşu 7 bina boşaltıldı. Bunlardan birinin durumu farklı. Hemen enkazın, yıkılan binanın yanındaki 10 katlı Yunus Apartmanı. Bunun durumu risk arz ediyor…Çevre Bakanlığımızın teknik heyeti lazer yöntemiyle bu binanın durumu anbean kontrol altında tutuluyorlar. Neden? Çünkü arama kurtarma faaliyetini yürüten arkadaşlarımızın güvenliği, etrafımızda yaşayan insanların güvenliği adına bunu yapmak zorundayız. 

ARAMA KURTARMA FAAİLİYETLERİNE 3 KEZ ARA VERDİK: Üç kere kısa süreli de olsa bu durumu netleştirmek için de arama kurtarma faaliyetlerine kısa süreli ara verdik. Ama hemen bunu netleştirip risk tahlilini yapar yapmaz tekrar çalışmalara başlandı.

EKİPLER HAVVA KIZIMIZLA KONUŞTULAR: Şimdi size sevindirici bir haber vereyim. Az süre önce Havva isimli bir kızımızla AFAD kurtarma ekiplerimiz konuştular. Şu anda konuşuyorlar. İnşallah sizlerin duasıyla, onların gayretleriyle; bu kızımız da dünkü Mahmut Tayyip gibi ona da kavuşacağız. 

CUMHURBAŞKANIMIZ TAKİPTE: AFAD Başkanımız Mehmet bey, AFAD başkanlığımızın koordinesinde, bütün arama kurtarma ekipleri büyük bir azim içerisinde gayret gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, devamlı suretle hem bizde desteklerini bizler üzerinden endişe etmiyor.  Herkesin duası burada. Tüm ülkemize güzle haberler vermek için arama kurtarma çalışmalarımıza devam ediyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ