Bursa Haber – Bursa Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun iddiasına yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna satıldığını iddia eden Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun iddiasına yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi Ufuk’un (A-591) denize iniş törenine katıldı. Tuzla’daki programa Erdoğan’ın yanı sıra, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank da katıldı.

KARTAL’DAKİ ÇÖKEN BİNAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Erdoğan törendeki konuşmasının başında Kartal’da çöken binayla ilgili olarak, “Kartal’daki bir binanın çökmesiyle ebediyete uğurladığımız 16 kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum, enkazdan çıkan kardeşlerime Allah’tan şifa diliyorum. Şu anda enkaz altında olup da kurtarma çalışmaları devam eden, bütün bu çalışmalarda ellerinden gelen gayreti ortaya koyan, gerek tüm bakan arkadaşlarıma, tüm kurumların temsilcilerine, özellikle oradaki operatörlere, hepsine şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu enkazın altında kalan kardeşlerime de sağlık sıhhatle kavuşmayı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

UFUK KORVETİ
“Türk gemicilik sanayi üzerindeki ölü toprağını silkeleyerek son 16 senede yeniden şaha kalkmıştır.” diyen Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“1,5 yıl önce denize indirdiğimiz Kınalıada Korveti’nin ardından Ufuk Korvetini de denize indirmenin mutluluğunu yaşayacağız. 99,5 metre boyu, 2400 ton deplasmanı ile Ufuk korveti alanının liderlerinden biri olmaya namzettir. Ufuk Korveti ağır iklim şartlarında 45 gün kesintisiz seyir ayaparak tehditleri tespit edebilecek.”

PYD’NİN ELİNDE MÜTTEFİKLERİMİZİN BOMBALARI VAR
Sınır güvenliğini tahkim ederek sızmaların önüne geçtiklerini belirten Erdoğan, terör örgütü YPG’ye Batılı ülkelerin verdiği desteğe bir kez daha tepki gösterdi: “Suriye’nin kuzeyinde etnik temizlik yürüten PKK/PYD’nin elinde mütteffiklerimizin bombaları var. Ülkenmizin de kullandığı füze ve radar sistemlerinin çoğunun üreticisi özel sektörün. Türkiye’nin savunma sanayii koınusunda miadını doldurmuş eski sistemde ısraretmesinin izahı olamaz.”

KILIÇDAROĞLU’NA YANIT
Kılıçdaroğlu’nun Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna satıldığı ididasına değinen Erdoğan, CHP liderine böyle yanıt verdi:

“CHP Genel Başkanı’nın Sakarya’daki Tank Palet Fabrikamıza dair gündeme getirdiği iddiaların ne milli kaygılarla ne savunma sanayimizle ne de orada çalışan kardeşlerimizle hiçbir ilgisi yoktur. Tank palet fabrikamızın mülkiyetinin devri söz konusu değil. Fabrika devlete aittir. Arazideki her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir. Alımı yapan firma; yüzde 50’si Katar, yüzde 50’si Türkiye ortaklığı olan bir firmadır. 40-50 milyon dolarlık yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Fabrikayı çok daha güçlü ve verimli hale getireceklerdir. Fabrikayı çok daha güçlü ve verimli hale getireceklerdir. Olmadık iftiralarla, yalan yanlış bilgilerle milletimizin kafasını karıştırmaya çalışanlar en büyük zararı Türk savunma sanayine veriyor.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ