Bursa Haber – Bursa Haberleri

AKM’de temel atma töreni düzenleniyor Cumhurbaşkanı ve Meclis başkanı törende

Taksim’deki yeni Atatürk Kültür Merkez’nin temelleri atılıyor. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım katıldı.

AKM’de temel atma töreni düzenleniyor Cumhurbaşkanı ve Meclis başkanı törende

Taksim’deki yeni Atatürk Kültür Merkez’nin temelleri atılıyor. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım katıldı. Meclis başkanı Yıldırım’ın konuşması sonrasında kürsüye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıktı: Erdoğan konuşuyor…

“Bu projenin gerçekleşmesinde katkısı olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanacak  sanatsever ve sanatçıların hizmetine sunacağız.

AKM’nin yerin AVM yapacağımız cami yapacağımız ismini değiştireceğimiz gibi olmadık yalanlara başvurdular. Aynısını Harbiye Kongre’de de yaptılar.

2007’den itibaren farklı kurumların yaptığı incelemer binanın kullanılmaz olduğunu ortaya koymuştu. Daha da ötesi eski bina 15 milyonu aşan nüfusu 13 milyonu bulan yabancı turist sayısı ile İstabul’un beklentilere cevap veremiyordu”

YENİ BİNANIN ÖZELLİKLERİ…Yeni Atatürk Kültür Merkezi binasında, 2 bin 500 kişilik bir opera salonu, 800 kişilik tiyatro salonu, bin kişilik konferans salonu, 285 kişilik sinema salonu, 250 kişilik oda tiyatrosu, bir sergi salonu, bir kütüphane, 885 araçlık otopark bulunacak. Yeni binanın en üst katında ise bir restoran yapılacağı öğrenildi. Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) ise 2019’un ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. AKM’nin yeni binasının mimarlığını ise AKM’nin ilk binasının mimarı Hayati Tabanlıoğlu’nun oğlu Murat Tabanlıoğlu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ