Bursa Haber – Bursa Haberleri

Peskov’un kızına ajan muamelesi

Peskov’un kızı Elizaveta’nın Avrupa Parlamentosu’nda bir Fransız milletvekilinin yanında “stajyer çevirmen” olarak çalıştığı ve AB belgelerine erişimi olduğu gerekçesiyle AP’de kriz çıktı.

Peskov’un kızına ajan muamelesi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un kızı Elizaveta Peskova’nın Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Fransız milletvekili Aymeric Chauprade adına “stajyer çevirmen” olarak çalıştığı ortaya çıktı. Milletvekili adına çalıştığı için Peskova’nın AB belgelerine erişim hakkı var. Rusya ile AB arasında gerilen ilişkiler sebebiyle, bu olayın deşifre olması AB parlamentosunda krize neden oldu.

Peskov'un kızına ajan muamelesi

Başka ülkelerin milletvekilleri Fransız vekile, bir Rus ismin tüm belgelere erişim hakkının verilmesinin “sorumsuzca” olduğunu söyleyerek sert tepkiler gösterdi.

Peskov'un kızına ajan muamelesi

“RUSLAR AVRUPA’YA SIZDI”

Bu olay Avrupa’da Rusya korkusunu daha da artırdı. Özellikle Rusların aşırı sağ ve ayrılıkçı hareketleri desteklemesi birlik içinde endişelere neden oluyor. Peskov’un kızının bir vekilin yanında “stajyer” olarak çalışması Ruslar Avrupa’da ajanslık faaliyetlerini yürütüyor endişesi oluşturdu.

Peskov'un kızına ajan muamelesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ