Bursa Haber – Bursa Haberleri

Bakan Dönmez: Köylerimiz biyogaz ile ısınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, köylere getirilecek olan yerli ve milli biyogaz sistemiyle ilgili bilgi verdi.

Bakan Dönmez: Köylerimiz biyogaz ile ısınacak

Bakan Dönmez, Antalya’nın Korkuteli ilçesi Küçükköy Mahallesi’nde, yapımı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan, içme suyu, kanalizasyon ve asfaltlanan yollarının açılış törenine katıldı. Küçükköy düğün salonunda düzenlenen törende konuşan Bakan Fatih Dönmez, daha önce köylerde; değil yolun, suyun bile olmadığını hatırlattı.

Bakan Dönmez: Köylerimiz biyogaz ile ısınacak

KÖYLER KENDİ ÜRETTİKLERİ GAZ İLE ISINACAK

Bugün köylerin hepsinde su, elektrik, telefon ve yolların olduğunu dile getiren Bakan Dönmez, “Bazı köylere gittiğimde bana, ‘Doğalgazı ne zaman getireceksiniz?’ diye soruyorlar. Şehirleri bir tamamlayalım köylere de getireceğiz. Kendi gazınızı kendiniz üretebilecek bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Biyogaz.

Bakan Dönmez: Köylerimiz biyogaz ile ısınacakGAZA PARA ÖDEMEYECEKSİNİZ

Dolayısıyla siz gaza para ödemeyeceksiniz. Oradan ürettiğimiz gazla ocağınızda yanan gaza para ödemeyeceksiniz. Kışı sıcak su üretilecek, biraz tesisi büyük kurarsanız sobadan da kurtulma imkanınız var. Bunun Ar-Ge çalışması bitmek üzere. Deneyeceğiz Ankara’da birkaç köyde. Çalışmalar devam ediyor. Köyde alt yapı eksik hissettiğimiz ısınma sorunu vardı, onu da yerli teknoloji ile çözmüş olacağız.” dedi.

Bakan Dönmez: Köylerimiz biyogaz ile ısınacak

ANTALYA AÇIKLARINDA DERİN SONDAJ VAR

Doğalgazın dışarıdan ithal edildiğini kaydeden Bakan Dönmez, “Yüzde 98 ithal ediyoruz. Antalya açıklarında devam eden derin sondaj var. Bu ay içinde netice alacağız. Var mı yok mu bilmiyoruz. Çalışmalar bize bunu verecek. Yerli kaynakları ekonomiye kazandıracak model ve yatırımlara ihtiyacımız var. Biz bardağın yarsı boş diyenlerden değiliz. Pozitif bakıyoruz, çeyreği de yarısı da dolu olsa bunu söyleyenlerdeniz. Bazıları gibi oturup sırtında yumurta küfesi olmayıp, eleştirenlerden olmayacağız.” diye konuştu.

Bakan Dönmez: Köylerimiz biyogaz ile ısınacak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ