Bursa Haber – Bursa Haberleri

Doğu’da 217 köy ve mahalleye ulaşım sağlanamıyor

Yoğun kar yağışı nedeniyle Erzurum’da 100, Ardahan’da 53, Kars’ta 17, Erzincan’da 47 köy ve mahalle yollarından geçiş yapılamıyor.

Doğu’da 217 köy ve mahalleye ulaşım sağlanamıyor

Kar ve tipi nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü Ardahan-Şavşat karayolu ulaşıma kapandı.

YOĞUN KAR YAĞIŞI DOĞU İLLERİNDE HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışı ve tipi nedeniyle, 4 ildeki 217 köy ve mahalle yoluna ulaşım sağlanamıyor. Murat Nehri’nin donduğu Ağrı’da, vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için battaniye ile örttü.

Bölgede bir süre önce başlayan ve zaman zaman etkili olan ve bugün de etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışı Erzurum, Ardahan, Kars ve Erzincan’da hayatı olumsuz etkiledi.

Doğu'da 217 köy ve mahalleye ulaşım sağlanamıyor

ERZURUM’DA 100 MAHALLEYE ULAŞIM ENGELİ

Kar yağışı ve tipi sonucu Erzurum’da, 100 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar kalınlığının 39 santimetre olduğu kent merkezinde, yol ve kaldırımları temizlemek için iş makineleriyle çalışma yürütüyor.

Doğu'da 217 köy ve mahalleye ulaşım sağlanamıyor

ARDAHAN’DA DA DURUM AYNI

53 köy yolunun kapalı olduğu Ardahan’da, kar ve tipi nedeniyle görüş mesafesi düşen Ardahan-Şavşat kara yolu ulaşıma kapatıldı. Ardahan-Posof ve Çıldır-Aktaş kara yollarında ise yoğun kar ve tipi nedeniyle özellikle büyük araçların zincirsiz geçişine izin verilmiyor.

Doğu'da 217 köy ve mahalleye ulaşım sağlanamıyor

KARS’TA SON DURUM

Kars’ta da kar yağışı ve soğuk hava yaşamı olumsuz etkiledi. İlde, olumsuz hava koşulları yüzünden ilçelerden Arpaçay’da 3, Digor’da 3, Kağızman’da 1, Sarıkamış’ta 9, Susuz’da 1 köy yolu ulaşımı kapalı bulunuyor. Bu yolların yeniden ulaşıma açılması için ekiplerin karla mücadele çalışması sürüyor.

Erzincan’da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, 47 köy yolu ile ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre; Erzincan’da kar yağışı ve tipiden dolayı kapalı olan kent merkezindeki 1, ilçelerden Çayırlı’daki 11, İliç’deki 1, Kemah’daki 3, Kemaliye’deki 2, Otlukbeli’deki 3, Refahiye’deki 16, Tercan’daki 10 ve Üzümlü’deki 1 köy yolunda ulaşım sağlanması için ekiplerce çalışmalar yapılıyor.

Ağrı’da ise Karayolları 123. Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şefliğin sorumluluk alanında bulunan yolların açık olduğu kaydedildi.

Yollarda buzlama, temizleme ve genişletme çalışmalarının sürdüğü aktarılan açıklamada, sürücülerin özellikle sabah ve gece saatlerinde buzlanmaya karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

GECELERİ HAVA SICAKLIĞI -30’U GÖRÜYOR

Bölgede sıfırın altında 25 derece ile en soğuk geceyi geçiren kentte, vatandaşlar soğuk havadan yakındı.

Soğuk hava dolayısıyla işe gitmekte zorlandığını anlatan Mesut Belek, “Geceleri hava sıcaklığı sıfırın altında 25-30 dereceleri buluyor. Gündüzleri de eksi 15 dereceleri görüyoruz. İlkbaharı beklerken tekrar kışa döndük. Murat Nehri dondu zaten. İşe gitmekte zorlanıyoruz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ