Bursa Haber – Bursa Haberleri

Lavrov: ABD, Brezilya ve Kolombiyasız Venezuela’ya giremez

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ve Avrupa’nın, Venezuela’nın komşu ülkelerine silah göndermeye çalıştığını iddia etti.

Lavrov: ABD, Brezilya ve Kolombiyasız Venezuela’ya giremez

asd

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez ile yaptığı görüşmesinin ardından Rodriguez ile ortak basın toplantısı düzenledi.

ABD’NİN MÜDAHALE PLANI

ABD’nin Doğu Avrupa’daki bir ülkeden savunma füzeleri ile çeşitli silahlar aldığını ileri süren Lavrov, ABD’nin bu silahları, Venezuela’nın komşu ülkelerine göndermeyi planladığını öne sürdü.

Bahsi geçen silahların, eskiden Sovyetler Birliği’ne üye ve şu an ise Washington ile yakın ilişkiler içerisinde olan Doğu Avrupalı bir ülkenin hava yolu şirketi ile gönderileceğini belirten Lavrov, ABD’nin, Venezuela’ya doğrudan müdahalesi ihtimali hakkında, “Mevcut ABD yönetiminin yaklaşımlarını düşününce, her şey mümkün. Beyaz Saray’ın uluslararası hukukun tüm normlarını bir kez daha çiğneyecek eylemlerde bulunma kararı almasını ihtimal dışı tutmuyorum.” dedi.

“BREZİLYA VE KOLOMBİYA DESTEĞİ İLE”

ABD’nin askeri müdahale planının, Kolombiya ve Brezilya’nın desteği olmazsa suya düşeceğini söyleyen Rus Bakan, “ABD’nin muhalefeti silahlandırma niyetini, Rusya’nın yanı sıra Venezuela’nın sınır komşuları da dahil birçok ülke görüyor. Başta Kolombiya ve Brezilya olmak üzere Venezuela’nın komşuları, askeri müdahale planına hiçbir şekilde destek vermezse, ABD’nin planları muhtemelen suya düşer.” dedi.

ABD TERÖR ÖRGÜTLERİNİ SİLAHLANDIRIYOR

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Rodriguez ise, ABD’nin silahlı gruplar kurma planı yaptığını iddia etti. Venezuela’nın ihtiyaç duyduğu insani yardımı Rusya’dan alacağını belirten Rodriguez, “ABD, geleneksel olarak yaptığı gibi silahlı gruplar kurmak istiyor. Terör örgütünü silahlandırmak istiyorlar ve bunu tüm dünya biliyor, hiç kimse için sır değil. ABD, Venezuela’yı istikrarsızlaştırmak için aşırılık yanlısı gruplara destek veriyor.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ