Bursa Haber – Bursa Haberleri

Yerli Blog Yazılımı – Desteklenmeli – Site Açarak Gelir Elde Etmek

Yerli Blog Yazılımı – Desteklenmeli – Site Açarak Gelir Elde Etmek

Öncelikle, “Blog Nedir” nasıl blog oluşturulmalıdır, site açarak gelir elde etmek onu açıklayalım.

İnternet tabanlı bilgi ve içerik paylaşım ağı olan blog yazılımları,  öğrendiğiniz ve bildiğiniz konuları paylaşım yapabileceğiniz, bir internet sitesidir.

Günümüzde herkes bilgilerini yayınladığı bir sitesi olsun istemektedir, günümüzün en çok kullanılan yabancı üretim, wordpress içerik yönetim sistemi‘ne karşı yerli yazılımcılarımız yeni blog yazılımı geliştirmeye başladı. Ücretsiz sürümüyle sizlere de sunuma geçtiler.

V1, V2 versiyonlarından sonra V3 versiyonu ile karşımızda olan Kurumsal.Market firması, bu konuda bir çok firmaya öncülük edecek gibi durmaktadır. Neden bizim de dünya çapında kullanılan bir yazılımımız olmasın. Sürekli geliştirilen, bir çok yazılımcının katkı sağladığı ve dünyaya açılan bir yazılım sistemimiz üretilmesin. Son zamanlarda yerli üretimimizin çoğalması adına bir çok şey de üretmeye başlamışken, yazılım üzerine de böyle üretimlerin gerçekleşmesi adına hep birlikte destek ve yardımcı olmalıyız. Blog yazılımı arama motorlarına göre optimize edilmesi şu anda en güzel olaylardan bir tanesi ve Google Adsense üzerinden bir günde onay aldığını bizzat kendim tarafından doğruladığımı söyleyebilirim.

Blog Nasıl Oluşturulmalı?

Nasıl Blog Oluşturmalı

Blog sitesi açmak kolay fakat nasıl bir bloğa sahip olmalıyız, önce bunu bilmeliyiz. Bir blog oluşturacak isek; ilk olarak, seo uyumlu olmasına dikkat ve özen göstermeliyiz. Tüm arama motorları sitenizin seo kriterleri‘ne göre sıralamalarda yer almanızı sağlar. Arama motoru optimizasyonu‘na sahip iseniz, üst sıralarda olmama gibi durumunuz söz konusu olamaz fakat diğer kriterleri de yerine getirmeniz gerekmektedir. Sitenizi güncel tutmanız gerekmektedir. Blog sitenizin hiçbir şekilde kopya içerik barındırmaması ve seo uyumlu makale yazmanız takdirinde sitenizin ziyaretçisi her zaman çok olacaktır.

Site Açarak Gelir Elde Etmek

Site Açarak Gelir Elde Etmek

Herkes internet üzerinden para kazanmanın yollarını arıyor, tabi ki aslında biraz zaman ayırarak gerçekten kolay ve basit. Reklam yayımcıları arasında en çok gelir elde etmenizi sağlayan Google Adsense hizmeti ile her ay binlerce TL kazananlar gerçekten varlar. Bir blog oluşturduğunuzda bir önceki başlıkta da belirtiğim üzere, özgün bir site her zaman size iyi bir kazanç sağlayacağını bilmelisiniz. Bir blog oluşturabilir, orada tanıtımlar yaparakta para kazanabilirsiniz yada blog siteniz üzerinden ürünlerinizi, ürettiklerinizi tanıtabilir, satışa sunabilir ve bu sayede para kazanabilirsiniz.

Yerli Blog Yazılımı Nasıl Kullanabilirim?

Yerli Blog Yazılımı Nasıl Kullanabilirim?

Yazılımı kurmak çok basit, zaten üreten kişiler sizlere çok güzel video dokümantasyon hazırlamışlar. İndirdiğiniz dosya içerisinde yer almaktadır. Özelliklerine gelecek olursak, yazar sistemi çok güzel. Kişiler üye olduktan sonra dilerseniz, onlara yazarlık yetkisi vererek sizinle birlikte yazmanızı sağlayabilirsiniz. Seo açısından her şeyi şu anki güncellemeyle %98 puan almaktadır. Google hız değerleri çok yüksek olduğu Google Pagespeed Insights aracıyla test edebilir ve görebilirsiniz.

Örnek Blog Demosuna bu “Blog Demo” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Blog dosyalarına ve özelliklerine ise bu ” Blog Yazılımı” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Güncelleştirmeler panelinize yansımaktadır diğer gelişmeler için ise sosyal medya hesapları olan @kurumsalshop adreslerinden takip edebilirsiniz.

 

Yazar
Duygu Fırtına

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ